شنبه 19th اکتبر 2013 , ساعت: 12:10کد مطلب : 53335 نسخه قابل چاپ
باهنر:

نظرات کروبی و موسوی در رفع حصر آنها مؤثر است

محمدرضا باهنر نماینده مجلس در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت گفت: نظرات کروبی و موسوی در رفع حصر آنها مؤثر است.

باهنر در پاسخ به این  سؤال که ” آیا فضا برای رفع حصر‌ آماده شده است یا خیر؟” گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ زمانی علاقه ندارد که حتما یک نفر در زندان باشد اصلاً دلیلی برای این کار ندارد و نظام ازبخش‌ زندان‌ها نه‌تنها نفعی نمی برد بلکه خسارت ، ضرر، هزینه اجتماعی، هزینه سیاسی و اقتصادی را متحمل می شود.

وی افزود: اما زندان لازمه کار است، زیرا اگر قرار است هنجارهایی در کشور حاکم باشد یک عده متخلف هستند که باید سر جای خودشان بنشینند، اگر زمانی نظام احساس کند که یک متخلف تأدیب شده و دیگر تخلف نمی کند و حاضر است به عنوان یک شهروند به زندگی خود ادامه دهد و به قوانین کشور پایبند باشد آن زمان دیگر دلیلی ندارد در زندان باقی بماند، بالاخره با این حماسه ای که اتفاق افتاد بسیاری از استدلال‌های غیر عقلایی مدعیان نخ‌نما و بی‌رنگ شد و اینکه نظام در انتخابات سال ۸۸ تقلب کرده، نقش بر آب شد، برخی با این اتفاقات رخ داده یکه خورده و دریافتند که اشتباه کرده اند و آن را اعلام می‌کنند و می‌گویند راهی را که رفته ایم اشتباه بوده و حرف خطا زده ایم، جرم مرتکب شده ایم و مجازات خودمان را تحمل کرده ایم اما عده ای هستند که به تکرار آن موضع اصرار می کنند که مشخص است برخورد نظام با آنها متفاوت است.

باهنر ادامه داد: بنابراین حتما نظرات کروبی و موسوی در رفع حصر آنها مؤثر است، نمی خواهم بگویم آنها چه کاری را انجام بدهند، آنها ظلم بزرگی را به انقلاب، نظام و منافع ملی وارد کردند، حتما تمام ظلم ها را نمی توانند جبران کنند و باید در درگاه خداوند توبه کنند، اما مقداری را که می توانند باید جبران کنند و قطعا این رفتارها بر تصمیمات نظام اثر گذار است.

این سخنان باهنر در حالی بیان می شود که کروبی و موسوی تاکنون در دفعات مختلف بر حقانیت راه خود و مواضع خود در طول چند سال گذشته تاکید کرده اند.

 


حوزه :
 1. احمد

  خود گویی و خود خندی ، تحفه ارادان ۲۴ میلیون رای آورد و ورژن بعدی ۴ میلیون . تازه این باهنرشان است .

 2. شهریار

  مشکل امثال آقای باهنر این است که فکر میکنند کسی که مخالف اوست اصلاً حق اعتراض ندارد. میگوید کروبی و موسوی توبه کنند و از نظرشان برگردند. اصلاً آقای مهندس ِ سیاسی ِ کارکشته: اگر قرار بر برگشتن از آرا و عقاید بود که اصلاً به موسوی و کروبی مبارز سیاسی نمیگفتند. اصلاً تو خودت: بعد از اینهمه سال حاضری از عقاید خودت برگردی و اصلاح طلب بشوی؟! پس شخصیت و درایت انسان و استقلال فکر کجا رفته؟ اگر آقای خامنه ای مدام این حرف را تکرار میکند وظیفه توی مشاور رهبر این است به او راه نشان بدهی، نه اینکه حرفهای او را تکرار کنی. دست نمیگویم؟

 3. بی نشان

  بقول مرحوم خسرو گلسرخی در دادگاه نظامی:
  “عقیده یک مرد لباس زیر نیست که هر روز آن را عوض کند!”
  از امثال شما ابن الوقت ها که همواره جهت باد را رصد می کنید و یک روز با آوردن احمدی نژاد وعده ژاپن اسلامی را می دهید و یک روز آن را انحرافی می نامید و یک روز از اینکه روزگار او سپری شده خدا را شکر می کنید، تغییر دائم نظراتتان جای شگفتی ندارد!
  اما همینقدر بدانید که نیک گفته اند:
  ” بی گناهی کم گناهی نیست در کانون عشق یوسف از دامان پاک خود به زندان میرود ”
  روزگار حبس و حصر شما هم خواهد رسید آنگاه برای هر کس که خواستید دریوزگی کنید!!

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.