دوشنبه 8th ژوئن 2020 , ساعت: 11:06کد مطلب : 117442 نسخه قابل چاپ

نصرالله لشنی، فعال ملی – مذهبی بازداشت شد

نصرالله لشنی، فعال ملی – مذهبی بازداشت شد. به گزارش ملی – مذهبی این فعال سیاسی از حدود نه ماه پیش در کردستان عراق زندگی می‌کرد. او از چند روز پیش ناپدید شده بود. یک منبع آگاه به خبرنگار ملی – مذهبی در این مورد گفت: « آقای لشنی از حدود ۹ ماه قبل در کردستان عراق زندگی می‌کرده‌ است. او جمعه هفته قبل تصمیم داشته ازعراق به ترکیه برود اما توسط مرزبانی ترکیه بازداشت و در خاک ایران رها شده است. ‌او متاسفانه امشب از بازداشتگاه اطلاعات ارومیه با خانواده‌اش تماس گرفته و از بازداشت خود خبر داده است»

نصرالله لشنی خرداد ۱۳۹۲ بازداشت و پس از دو ماه حبس انفرادی با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. او اردیبهشت سال ۱۳۹۳ از سوی قاضی صلواتی به ۶ سال حبس و ۲ سال منع از عضویت در احزاب، گروهها و دستجات سیاسی یا اجتماعی و فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای محکوم شد.

قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در حکم صادره وی را عضو فعال گروهک التقاطی و برانداز ملی – مذهبی تشخیص داده و به ۵سال حبس تعزیری محکوم کرده بود. قاضی پرونده همچنین مقالات این فعال سیاسی را مصداق تبلیغ علیه نظام دانسته و وی را به ۱ سال حبس محکوم کرده بود. صلواتی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی وی را به ۲ سال محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی محکوم کرده بود.

پرونده این فعال ملی – مذهبی سپس به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر ارجاع و عیناً تأیید شد. نصرالله لشنی در تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۵ برای تحمل ۶ سال حبس تعزیری روانه زندان اوین شد. این فعال سیاسی تا سال ۱۳۹۸ در زندان اوین زندانی بود اما پس از آن ایران را ترک کرده و به کردستان عراق مهاجرت کرد و از آن زمان در شهر سلیمانیه زندگی می‌کرد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.