چهارشنبه 27th مارس 2013 , ساعت: 12:03کد مطلب : 40216 نسخه قابل چاپ
مرخصی چند روزه تمدید نشد:

نسرین ستوده به زندان بازگشت

وکیل و فعال حقوق بشر، خانم نسرین ستوده، در پی تمدید نشدن مرخصی اش به زندان اوین بازگشت.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده در صفحه فیس بوک روز سه شنبه (ششم فروردین) نوشت: “از آنجا که دادستانی به طور قطعی اعلام کرده بود نسرین به مرخصی نمی آید ما قبل از تحویل سال به مسافرت رفتیم. پس از رفتن ما به او مرخصی دادند و او هم با نصف روز تاخیر به ما پیوست. بدون تعارف باید بگویم تا ماندن حتی یک نفر در زندان نه مرخصی و نه حتی آزادی از زندان چندان دلچسب نیست. با این که بیرون آمدن حتی یک نفر برای چند روز خود غنیمتی است.نسرین با تمدید نشدن مرخصی اش امشب به زندان برگشت. به امید روزی که آخرین نفر از زندان بیرون بیاید و ما دغدغه ی برگشت او را نداشته باشیم.”

خانم ستوده به اتهاماتی چون اقدام علیه امنیت ملی، تبانی و تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر” به تحمل شش سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور و به جرم تظاهر به بی حجابی به ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم و از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ در زندان به سر می برد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.