سه‌شنبه 21st اکتبر 2014 , ساعت: 06:10کد مطلب : 68611 نسخه قابل چاپ
نامه شیرین عبادی به کانون وکلای بین المللی در خصوص نسرین ستوده

نسبت به دفاع از همکار ایرانی خود اقدام کنید

شیرین عبادی، وکیل دادگستری و برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ در خصوص تعلیق پروانه وکالت نسرین ستوده از سوی دادگاه انتظامی وکلا به مدت سه سال نامه ای را به کانون وکلای بین المللی ارسال کرد.
خانم عبادی در این نامه از کانون وکلای بین المللی خواسته است تا از همکار ایرانی خود دفاع کنند.
رونوشت نامه شیرین عبادی به کانون وکلای بین المللی به دکتر احمد شهید- گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران-، گزارشگر ویژه استقلال قضات و وکلا، دفتر کمیسار عالی حقوق بشر و دفتر دبیر کل سازمان ملل متحد نیز ارسال شده است.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن نامه خانم عبادی به کانون وکلای بین المللی که در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۹۳ ارسال شده به شرح زیر است:
کانون وکلای بین المللی
پیرو گزارشات قبلی، به اطلاع می رساند پروانه وکالت خانم نسرین ستوده از سوی دادگاه انتظامی وکلا به مدت سه سال معلق شده است و نتیجه این حکم محرومیت نامبرده از اشتغال به وکالت به مدت سه سال است.
لازم به یادآوری است که خانم نسرین ستوده به علت دفاع از متهمان سیاسی و عقیدتی از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به ۶ سال حبس محکوم شد. نامبرده در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه ساخارف شد و در اثر فشار افکار عمومی با عفو رهبر جمهوری اسلامی پس از تحمل سه سال حبس از زندان آزاد شد.
طبق قانونی که قبلا نیز به اطلاع رسیده بود، وکلای دادگستری در انتخاب اعضای هیات مدیره آزاد نیستند و در نتیجه هیات مدیره منتخب واقعی اعضا کانون نبوده و به همین دلیل قادر به دفاع از اعضای خود در برابر ماموران امنیتی نیست.
لذا با اعلام مراتب خواهشمند است نسبت به دفاع از همکار ایرانی خود به هر شیوه ممکن اقدام کنید.

با احترام
شیرین عبادی
وکیل دادگستری و برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳
۲۸ مهر ۱۳۹۳

رونوشت:
دکتر احمد شهید، گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران
گزارشگر ویژه استقلال قضات و وکلا
دفتر کمیسار عالی حقوق بشر
دفتر دبیر کل سازمان ملل متحد


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.