چهارشنبه 15th آگوست 2012 , ساعت: 07:08کد مطلب : 20156 نسخه قابل چاپ
عقب نشینی فیروز آبادی از مواضع خود علیه ترکیه و قطر

می خواستم امر به معروف و نهی از منکر کنم!

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با عقب نشینی از مواضع خود در قبال ترکیه  گفت: «جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که با همه همسایگان خود روابط حسنه دارد و وجود بعضی اختلافات یا سوء تفاهم ها، تأثیری در روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه نخواهد داشت.»

سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با فارس، در پاسخ به سوالی در خصوص موضع‌گیری اخیر وی در مورد تعدادی از کشورهای منطقه غرب آسیا گفت:« بنده در صحبت‌هایی که می‌کنم به کشورهای همسایه می‌گویم «دوستان ما»، مثلا ما با ترکیه روابط طولانی در انقلاب اسلامی داریم و کسانی که اکنون در ترکیه حکومت می‌کنند دوستان انقلاب اسلامی و حامیان جمهوری اسلامی ایران هستند و یا قطر در قضیه لبنان کمک‌های زیادی به حل مسائل کرد، آنچه از من توسط خبرگزاری‌ها نقل شده است به مناسبت ماه مبارک رمضان و از باب امر به معروف و نهی از منکر به دوستانمان بوده است.»

وی در ادامه تاکید کرد: ملت‌های اسلامی مخصوصا ترکیه اشتراکات زیادی با انقلاب‌ اسلامی و جمهوری اسلامی ایران دارند که ما این اشتراکات را زمینه ساز وحدت اسلامی می‌دانیم، بنابراین اختلافات بین کشورهای اسلامی خلاف قرآن است و ما مایلیم روابط دوستانه در جهت اقتدار مسلمانان در منطقه غرب آسیا و جامعه بین الملل را پاسداری کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: دشمنان ما آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند که در این زمینه نیز ما با اینها اختلافات مبنایی و ایدئولوژیک داریم و آنها دائما علیه اسلام و مسلمانان توطئه می‌کنند و بایستی ما مسلمانان هشیار باشیم که توطئه‌های ابرسرمایه‌داری و صهیونیستی علیه اسلام است و آنها با اسلام کار دارند و با نام کشورهای اسلامی کاری ندارند. موضوع اصلی دفاع از اسلام، قرآن، کعبه و ایمان مسلمانان در برابر تهاجم فرهنگی، سیاسی، نظامی و اقتصادی توطئه‌گران غربی است. بنده به مناسبت این ایام نورانی ماه مبارک به برادران در ترکیه، قطر و عربستان سلام و به اشتراکات اسلامی‌مان افتخار می‌کنم.»

فیروزآبادی در پایان اظهار داشت: نگرانی ما تقویت تکفیری‌ها و استفاده آمریکا از آنها در آینده در کشورهای اسلامی است که این یک حقیقت پنهان نشدنی است و امیدوارم همه دوستان ما متوجه باشند که رسول خدا(ص) فرمودند: «هر کسی ظالمی را تایید و تقویت کند، آن ظالم بر او مسلط خواهد شد».

این سخنان در حالی بیان می شوند که نظرات غیر کارشناسی شده نظامیان در سیاست خارجی تا کنون مشکلات فراوانی را برای منافع ملی ایران به بار آورده است.


  1. ناظر

    “موضوع اصلی دفاع از اسلام، قرآن، کعبه و ایمان مسلمانان در برابر تهاجم فرهنگی، سیاسی، نظامی و اقتصادی توطئه‌گران غربی است.” پس قدس چی ، ناقلا .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.