پنج‌شنبه 16th آگوست 2012 , ساعت: 03:08کد مطلب : 20196 نسخه قابل چاپ
در ادامه آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی

میکائیل عظیمی شاگرد شهید هدی صابر از زندان آزاد شد

میکائیل عظیمی یکی از شاگردان شهید هدی صابر عصر روز چهارشنبه همراه با تعدادی از زندانیان سیاسی آزاد شد.

به گزارش سایت ملی-مذهبی در ادامه آزادی زندانیان سیاسی میکائیل عظیمی نیز که اواخر خرداد ماه جاری برای اجرای حکم دو ساله اش راهی زندان شده است  آزاد شد.

روز چهارشنبه دادستان تهران اعلام کرد ۱۳۰ زندانی امنیتی به مناسبت عید سعید فطر مشمول عفو شده و از زندان آزاد خواهند شد. به دنبال این خبر عصر چهارشنبه علیرضا کیا,حمزه کرمی,حمیدایزدیاری,دکترپردیس,رامین چاوشی,آرش ریکی,علی ملیحی,دکترشعله سعدی، کوروش کوهکن، امیر بهمنی،  نازنین خسروانی، اسماعیل صحابه، صدف ثابتیان، مژگان محمدیان، شمیم زین العابدینی، اشرف علیخانی، معصومه یاوری، میترا عالی،علی حاجی ملا، محمدرضا پونکی، شهاب دهقانی، امیر مقامی فر، علی اخوان، سارنگ اتحادی و ناصر آذر نیا نمزدک علی نظری و عادل محمد حسینی یز مشمول عفو شده و از زندان آزاد شدند.

میکائیل عظیمی از شاگردان شهید هدی صابر و از نزدیکان نیروهای ملی-مذهبی  است. وی در خرداد ۱۳۸۲ همراه چند تن از دوستان خود به  اتهام  تشکیل ان جی او «سپهر اندیشه » بازداشت شد. این بازداشت بعد از دستگیری شهید هدی صابر، تقی رحمانی و رضا علیجانی  در این تاریخ  اتفاق افتاد.

او در آذر ۱۳۸۴ محاکمه شد که طی آن دوسال حکم  زندان گرفت.

خاطرنشان می شود میکائیل عظیمی در رشته اقتصاد دانشگاه علامه تحصیل کرده و مدرک دکترای خود را در رشته توسعه از هند گرفته است.


برچسب ها :
  1. بابک

    به امید روزی که هیچ زندانی سیاسی در ایران نباشد.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.