چهارشنبه 27th نوامبر 2013 , ساعت: 09:11کد مطلب : 55612 نسخه قابل چاپ
اعتراض مکارم شیرازی به منتقدان توافقنامه ژنو

مگر نظر رهبری را مطالعه نکرده اند؟

آیت الله مکارم شیرازی گفت: برخی که در گوشه و کنار ناآگاهانه درباره توافق نامه ژنو موضع گیری می کنند و می گویند این کار مورد تایید رهبری نبوده است؛ باید بدانند که رهبر معظم انقلاب آن را تایید کرده اند.

به گزارش آینده وی  در آغاز درس خارج فقه خود، با اشاره به توافق نامه ایران با گروه ۱+۵ اظهار کرد: غربی ها در قالب این توافق نامه حق هسته ای ایران را به رسمیت شناختند؛ البته این قرارداد ایده آل ما نیست، اما در شرایط فعلی تنها راه بوده است.

مکارم با اشاره به برخی اظهار نظرها، یادآور شد: کسانی که اظهارنظر می کنند باید با توجه به شرایط داخل و خارج سخن بگویند.

این مرجع تقلید با بیان این که «از همان زمان انتخابات ریاست جمهوری، روی این گفتگوها مطالعه شده است» تاکید کرد: بر روی این مذاکرات سه ماه مطالعه صورت گرفته است و این گونه نبوده که وزیر خارجه رفته باشد و این تفاهم نامه را امضا کند.

مکارم شیرازی با بیان این که «مذاکرات ژنو و توافق نامه مورد تایید رهبری است» افزود: برخی در گوشه و کنار ناآگاهانه موضع گیری می کنند و می گویند این کار مورد تایید رهبری نبوده است؛ باید بدانند که رهبر معظم انقلاب آن را تایید کرده و کسانی که این گونه اظهار نظر می کنند حتما نظر ایشان را مطالعه نکرده اند.

این مرجع تقلید همچنین ابراز امیدواری کرد که نتایج این توافق نامه عاید کشور شود و خداوند متعال به آمریکا و اروپا توفیق دهد تا بر سر عقل بیایند و بدانند که ناآرام کردن منطقه به نفع هیچ کس نیست.

آیت الله مکارم شیرازی  ادامه داد: صهیونیست ها و برخی دول منطقه از امضای تفاهم نامه ایران با ۱+۵ احساس نارضایتی می کنند؛ چرا که آنها ناامنی منطقه را می خواهند.

وی تاکید کرد: کسانی که این تفکرات را دارند باید بدانند که ناامنی به نفع هیچ کس نیست؛ زیرا آتش کشمکش و ایجاد ناامنی در منطقه همه را در بر می گیرد.

وی در پایان با بیان این که «در داخل کشور باید وحدت و انسجام داشته باشیم» گفت: امیدواریم پیروزی و موفقیت نصیب مسلمین جهان بخصوص ملت ایران اسلامی شود.

 


حوزه :
  1. ناهید

    قعلا که در این سی و چند سال همه چیز عاید شما شده اخوندهای بیسوادی که حتی در خواب هم این روزهارو نمی دیدن.نمایندگان مجلس مراجع {…}به دهان رهبر نگاه می کنند تا ببینند از دهان ایشان چه خزعبلاتی بیرون می یاد بعد هم به به و چه چه کنان بتوانند بیشتر از قبل بر جان و مال ملت چنبره بزنند با تعریف و تمجیدهای رهبر از احمدی نژاد و حرفهای دیشب اقای روحانی اگر جای رهبر بودم حد اقل مدتی بی خیال سخنرانی می شدم

  2. حمید

    چون سخنگوی وزارت خارجه زن است و صدایش را نباید نامحرم بشنود ، اقای مکارم برای قسمت مردانه این وظیفه را به عهده گرفته اند . توافق هم ایده ال ایشان نیست ، آنهم لابد چون کاترین اشتون امضا کرده است .

  3. سعید

    ظاهرا شایعات در باره بیماری رهبر ، حضرت ایت الله را خیالاتی کرده است . این روزها در هر زمینه ای رهنمود صادر و تدبیر و تدبر نشان میدهند ، حتی در مسئله هسته ای .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.