سه‌شنبه 19th نوامبر 2013 , ساعت: 05:11کد مطلب : 55101 نسخه قابل چاپ
علی مطهری بار دیگر تکرار کرد

موسوی و کروبی را یا آزاد کنید یا محاکمه

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «قانون» درباره پیگیری ماجرای دختران موسوی گفت: من به همراه۴ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر اطلاعات برای شفاف کردن حادثه روز عید غدیر به وزیر اطلاعات تذکر داده و منتظر پاسخ هستیم.

وی یادآور شد: ادامه حصر خانگی این افراد بدون محاکمه علنی، غیرقانونی است.

نماینده مردم تهران در خانه ملت خاطرنشان کرد: در صورت لزوم از وزیر دادگستری درباره علت ادامه حصر این افراد بدون محاکمه، که عملی غیر قانونی است، سوال خواهیم کرد.

این نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی افزود: آن طور که از اعضای خانواده این افراد شنیدم وضع جسمانی آقایان موسوی و کروبی خوب نیست. در این صورت اگر اتفاقی برای آنها بیفتد برای نظام هزینه خواهد داشت. لذا بهتر است عقلای قوم زودتر به فکر حل این معضل باشند. این که صداوسیما می گوید باید توبه کنند تا آزاد شوند، نه قانونی است و نه شرعی، چون ممکن است اکثر اتهامات خود را قبول نداشته باشند.

مطهری تنها راه برون رفت از این مشکل را محاکمه علنی آقایان موسوی و کروبی و احمدی نژاد دانست و گفت: آقایان موسوی و کروبی و احمدی نژاد که در بحران سال ۸۸ نقش داشته اند به طور همزمان محاکمه علنی شوند، تا ضمن روشن شدن حقایق برای مردم، عدالت نیز اجرا شود.

وی تاکید کرد: البته  اتهامات این سه نفر در یک حد نیست.

خاطرنشان می شود رهبران جنبش سبز ایران بارها خواستار محاکمه علنی خود برای روشن شدن حقایق شده اند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.