چهارشنبه 11th جولای 2012 , ساعت: 05:07کد مطلب : 16090 نسخه قابل چاپ

ممانعت وزارت اطلاعات از ملاقات مسعود باستانی و مهسا امرآبادی

 مسعود باستانی که حدود ۵۰ روز قبل تقاضای ملاقات با همسر در بند خود مهسا امرآبادی را از مسئولین زندان کرده بود، بتازگی از سوی ریاست زندان رجایی شهر کرج مطلع گردیده وزارت اطلاعات مخالف صورت گرفتن این ملاقات است.

به گزارش هرانا،مسعود باستانی روزنامه نگار در بند که در زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد حدود ۵۰ روز پیش تقاضای ملاقات با همسر زندانی خود در بند زنان زندان اوین مهسا امر آبادی را با مسئولین زندان مطرح نموده بود که بتازگی مردانی رییس زندان رجایی شهر به وی اعلان کرد، وزارت اطلاعات مانع ملاقات وی با همسرش است.

از سوی دیگر مادر این زندانی سیاسی نیز از دادستانی تقاضا نموده که فرزندش با همسر خود ملاقاتی داشته باشد، ولی دادستان نیز با این موضوع مخالفت کرده است.

مسعود باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شده است. وی تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون و بر خلاف اصل تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمین خطرناک است، منتقل و در این زندان نگهداری شد.

مهسا امرآبادی نیز در ۲۲ خرداد ۱۳۹۰، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه و گزارش‌ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس محکوم شده بود. وی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری خود را برای اجرای محکومیت به زندان اوین معرفی نمود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.