چهارشنبه 17th اکتبر 2012 , ساعت: 10:10کد مطلب : 26703 نسخه قابل چاپ

ممانعت دادستانی از اعزام محبوبه کرمی به مرخصی درمانی

با وجودی که محبوبه کرمی از از ناراحتی شدید جسمی و روحی رنج می‌برد با مخالفت مسئولین دادستانی برای اعزام به مرخصی در مانی روبرو است.

به گزارش هرانا، محبوبه کرمی زندانی سیاسی بند نسوان زندان اوین تا کنون دو بار به مرخصی درمانی ۳ و ۷ روزه اعزام شده ولی در هر دوبار مسئولین دادستانی با تمدید مرخصی وی مخالفت کرده‌اند و همین دلیلی شد تا وی نتواند روند درمان خود را تکمیل کند.

این فعال حقوق بشر و زنان که پدر و مادر خود را در مدت زندان از دست داده و حتی اجازه شرکت در مراسم یادبود ایشان را نیز بدست نیاورده است، از کم خونی شدید و افسردگی در رنج است و با این وجود مسئولین دادستانی رضایت به مرخصی درمانی برای وی را نمی‌دهند.

محبوبه کرمی، مسئول اسبق کمیتهٔ زنان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران بنا بر رای دادگاه انقلاب تهران به اتهام “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “نشر اکاذیب” از طریق فعالیت حقوق بشری به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این فعال حقوق بشر و زنان در اسفندماه سال ۸۸ و در پی سناریو سازی دستگاه امنیتی بر علیه فعالان حقوق بشر و خاصه اعضا و همکاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بازداشت شد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.