پنج‌شنبه 23rd ژانویه 2014 , ساعت: 08:01کد مطلب : 58522 نسخه قابل چاپ

ملاقات خانواده کسری نوری با این زندانی سیاسی

خانواده کسری نوری٬ وب نگار و فعال حقوق دراویش پس انتقال وی به زندان شمارهٔ ۲ استان فارس موسوم به زندان نظام، صبح امروز موفق به ملاقات وی شدند. همزمان منابع خبری، متن کامل شکوائیه دراویش زندانی از قاضی صلواتی را منتشر کردند.

به گزارش مجذوبان نور در این ملاقات که بصورت کابینی بوده، خانواده کسری نوری وضعیت جسمی و روحی وی را «نا‌مناسب» توصیف کرده و می‌گویند این زندانی سیاسی همچنان از درد ناحیه ستون فقرات٬ کمر درد و پا درد رنج می‌برد. کسری نوری چند روز پیش بدون هیچ توضیحی توسط ماموران امنیتی از زندان عادل آباد شیراز به بند عمومی این زندان منتقل شده بود.

زندان شمارهٔ ۲ استان فارس که در حومه شهر شیراز واقعه شده است به دلیل اینکه اکثریت غریب به اتفاق زندانیان آن نظامی بوده و سابقه کار در ارگان‌های نظامی کشور «سپاه و ارتش» داشته‌اند و در حوزه فعالیت و کاری خود مرتکب جرمی شده‌اند به نام زندان نظام موسوم شده است.

 شکوائیه دراویش زندانی از قاضی صلواتی

به گزارش همین منبع خبری، «سلب حق دفاع قانونی با عدم فراهم کردن شرایط دفاع»، «عدم رعایت ضوابط حقوقی»، «تعیین مجازات بیش از حد مقرر در قانون»، «صدور حکم حضوری بر خلاف قانون»، «صدور حکم برخلاف عناوین اتهامی مندرج در کیفرخواست»، «دخالت در امور درمانی بر خلاف قانون» و… بخشی از تخلفاتی هستند که قاضی صلواتی برای زیرفشار گذاشتن ۵ وکیل دادگستری و دو فعال حقوق دراویش به کار بسته است تا آنچه صادر می‌کند نه یک حکم قضایی، بلکه برآوردن کامل نظر کار‌شناسان وزارت اطلاعات باشد.

دراویش گنابادی زندانی در بند ۳۵۰ اوین تهران، در سومین سال حبس خود، دومین شکایت‌نامه علیه این قاضی را به دادسرای انتظامی قضات ارسال کرده‌اند تا مگر از این طریق تخلفات او را به گوش نهادهای قضایی برسانند، هر چند که اولین شکایت‌نامه ایشان تاکنون نتیجه‌ای جز گسترده شدن تخلفات او از قانون نداشته است.

شکایت‌نامه اول این دراویش در حالی به دادسرای انتظامی قضات ارسال شد که شخص صلواتی این هفت درویش را دوباره و این بار برای مدت ۳ ماه در سلول ۱۲۱ بازداشتگاه ۲۰۹ اطلاعات در حبس نگه داشته بود تا از این رهگذر آنان را مجبور به حضور در دادگاهی کند که کمترین حقوق یک زندانی در آن رعایت نشده بود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.