یکشنبه 10th مارس 2013 , ساعت: 04:03کد مطلب : 39041 نسخه قابل چاپ
قاسم روانبخش:

مشایی تایید نشود احمدی نژاد استعفا می دهد/ تیم احمدی نژاد بنا نیست از مشایی کوتاه بیاید

قاسم روانبخش٬ عضو «جبهه پایداری» از احتمال استعفای محمود احمدی‌نژاد در صورت رد صلاحیت اسفندیار رحیم‌مشایی از سوی شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش مهر ٬ آقای روانبخش روز شنبه (۱۹ اسفند) در حسینیه اعظم زنجان گفته احتمال دارد احمدی‌نژاد در اعتراض به این تصمیم شورای نگهبان٬ انتخابات آینده را برگزار نکند.

وی از برکناری وزیر کشور از سوی رئیس دولت دهم به عنوان یکی دیگر از واکنش‌های احتمالی احمدی‌نژاد در اعتراض به رد صلاحیت رحیم‌مشایی نام برده است.

این روحانی نزدیک به محمدتقی مصباح یزدی افزوده در صورت استعفای احمدی‌نژاد٬ پیش‌بینی شده که محمدرضا رحیمی٬ معاون اول وی اداره کشور را بر عهده بگیرد.

روانبخش افزوده «در صورت برکناری وزیر کشور، رهبری از جایگاه رهبری خود استفاده می‌کند و وزیر کشور را در مقام خود ابقا می‌کند.»

این عضو «جبهه پایداری» در بخش دیگری از سخنرانی خود اظهار کرده تیم احمدی‌نژاد «همه برنامه‌ریزی‌ها را برای انتخابات آینده ریاست جمهوری انجام داده و بنا نیست از مشایی کوتاه بیاید.»

وی در عین حال اضافه کرده «جریان انحرافی قدرت برهم ریختن را ندارد» چرا که این جریان «فاقد قدرت لازم برای ایجاد حرکت خاص است و این امر در ۱۱ روز خانه نشینی احمدی‌نژاد ثابت شد.»

از اسفندیار رحیم‌مشایی به عنوان نامزد اصلی تیم احمدی‌نژاد در انتخابات آتی ریاست جمهوری نام برده می‌شود که شعار انتخاباتی‌اش «زنده‌باد بهار» است.

گروهی از محافظه‌کاران پیش‌بینی کرده‌اند در صورت تائید نشدن صلاحیت اسفندیار رحیم‌مشایی٬ احمدی‌نژاد انتخابات آینده ریاست جمهوری را برگزار نخواهد کرد.


 1. آلیشان

  آیا وقت آن نرسیده منطق را بجای احساس در تصمیمات، حاکم کنیم مگر آدم عاقل چند بار از یه جا گزیده میشه؟ بخاطر خدا و به هر چه ایمان دارید؛ این کشور طبق برنامه قدرتهای کثیف خارجی داره میره به سمت تجزیه، باید هوشیار باشیم. نه تاک مانده نه تاکستان؛ دست آورد ۳۴ سال حاکمیت دینی، درحوزه های مختلف اجتماعی و اقتصادی چیست؟ خرابی ها و ناکامیها را نگویید فقط منصفانه درپیشگاه وجدانتان بگوئید چه بدست آوردیم؟ استقلال؟ آزادی؟ معنویات؟ پاکدامنی؟ عزت؟ شرف؟ آسایش؟ کاهش ظلم؟ و…. چه؟
  به خود بیایید در دام بازی سیاستمداران دون پایه نیافتید اینان کدامشان در این حوزه کاری تخصص دارند؟ چرا باید دائم بین بد و بدتر انتخاب داشته باشیم؟ آیا این عین خیانت به خود و فرزندان این سرزمین نیست؟
  شما رابا وجدانتان تنها میگذارم. بدرود

 2. گیوه کِش

  آلیشان،

  واقعا حق با شماست و سوالات همینها هستند که شما پرسیدید! متاسفانه من نسبت به ماهیت و جوهرۀ وجودی انسان دچار شک شده ام. از یکطرف انسانهائی با زیبایی و زلالی و شکوه همچون هاله سحابی و نسرین ستوده و در آن سو یک عده فاسد که برای پول و مال و مقام حاظر هستند قتل کنند و اگر لازم باشد مادر خود را به ته چاه بیاندازند. و این تراژدی زیستن احمقانۀ بشریت امروز است ، مکانهای متفاوت، نامهای متفاوت. این تناقض فقط در خانۀ ما و یکی دو جای دیگر بسیار کشنده شده.

  ایرانیان – کوهی از سرهای بریده (چنگیز و هلاگو)- تپه ای از چشم انسانها – فرهنگ تجاوز بعنوان ابزار سلطه (تا آنجایی که میدانم با آقا محمد خان قاجار شروع شد) – شکنجۀ سیستماتیک (پرویز ثابتی – تا قبل از ایشان عمدتا محدود بود به کتک زدن و سلول انفرادی و گاهی ول کردن خرس کور در میان زندانیان، ولی موضوع پرویز ثابتی داستان دیگری است) و … ، و در تقابل زیبا انسانهایی همچون شهاب سهروردی، منصور حلاج، تقی ارانی، محمد مصدق، مهدی بازرگان، علی شریعتی، بیژن جزنی، محمد حنیف نژاد و …؛ و این داستان ادامه دارد.

 3. javad

  یا به خودمان بیاییم یا ما را به زور به خودمان خواهند آورد که چه بسا دیر شده باشد . ایران به سمت پرورش افکار تجزیه طلبانه پیش می رود . عاجزانه خواهش می کنم کنار بروید یا اینکه تغییرات اساسی در سیاستهایتان ایجاد کنید (هم خارجی و هم داخلی) .همسایگان از شمال و جنوب به خاک ایران چشم دوخته اند واقعا این موضوع را نمی فهمید …. درکش اینقدر برای شما سخت است …. آمریکا و اسرائیل اگر همچنان دشمن ما باقی بمانند بلایی به سر سرزمین مان خواهند آورد که …. .

  اصلا نیازی نیست که مستقیم وارد کارزار جنگ با ایران شوند , ایران را از درون نابود خواهند کرد , اونوقت دیگه بمب اتم هم نمی تونه کمکتون کنه .

  با چه زبونی بگیم , همچین حکومتی نمی خوایم . آخه مگه آدم قحطیه که اداره کشور به دست پیرمردهای بالای ۸۰ سپرده شده .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.