سه‌شنبه 14th آگوست 2012 , ساعت: 11:08کد مطلب : 19956 نسخه قابل چاپ
«سعید چگوارا»:

مسوولیت شعار علیه ناطق‌نوری با من است/اگر ادامه دهند، حزب‌الله به سراغشان می‌رود

سعید قاسمی از عناصرتندروی حامی دولت در واکنش به اظهارات اخیر ناطق نوری با بیان این که «او به دلیل انزوای شدید در حال دق کردن است» ، مسئولیت سردادن شعار در حرم امام رضا (ع) را به گردن گرفت و گفت: اگر ادامه بدهند حزب الله رسما عنان پاره می کند و به سراغشان می رود.

به گزارش سایت انتخاب: سعید قاسمی از عناصرتندروی حامی دولت در واکنش به اظهارات اخیر ناطق نوری با بیان این که «او به دلیل انزوای شدید در حال دق کردن است» ، مسئولیت سردادن شعار در حرم امام رضا (ع) را به گردن گرفت و گفت: اگر ادامه بدهند حزب الله رسما عنان پاره می کند و به سراغشان می رود.

وی که به سخنان تند و گاه غیراخلاقی در مورد مخالفان و منتقدان مشهور است و همواره در ایام درگیریهای شدید و تندروی ها چهرهمی شود. وی، خطاب به ناطق می گوید: مسئله رزمندگان به امثال تو ربطی ندارد!

ناطق نوری گفته بود: در طول جنگ بعضی از بچه‌ها که ظرفیت کمتری داشتند بر اثر دوری از خانواده، فشار جنگ و غربتی که در جبهه دچارش شده بودند به افسردگی دچار شدند و گرفتار نوعی بیماری روانی شدند. عده‌ای از اینها ادعا می‌کردند امام زمان را می‌بینند. اوایل خیلی به این مسئله توجه نمی‌شد. بعد دیدند تعداد مدعیانی که آقا را زیارت کرده‌اند خیلی زیاد شده. اینها دچار تخیل و توهم شده بودند. وقتی وزیر کشور بودم برای بازدید از منطقه به جبهه رفتم. یک‌بار در محوری اطراف ایلام، جوانی که طفلک قیافه نورانی هم داشت با محاسنی بلند و سری تراشیده و دست‌هایی حنا بسته و خیلی ملکوتی سمت من آمد و همین‌طور که با من راه می‌آمد یک‌دفعه گفت آقا ببین، ببین این پرنده چه می‌گوید، در همان حین که می‌خواست به من بگوید آن پرنده چه می‌گوید، شروع کرد به سینه زدن و گفت پرنده دارد می‌گوید وای حسین کشته شد.

سعید چگوارا تا کنون حملات لفظی و گاه فحاشی هایی خطاب به افرادی چون هاشمی رفسنجانی ، محسن رضایی و برخی مخالفان نظریاتش داشته است.

 متن این گفت و گو در پی می‌آید، با این توضیح که سایت روزنامه ایران با اشاره به بخشی از اظهارات ناطق نوری که آن را «توهینی به سابقه و زشت که حتی در کلام بدترین دشمنان انقلاب اسلامی هم به سختی یافت می شود» خوانده در گفت و گو با قاسمی که او را «استاد دانشگاه» خوانده ، آورده است:

 سعید قاسمی با بیان اینکه علی اکبر ناطق نوری مصداق اصلی ساکتین فتنهو خواص بی بصیرتدر کلام رهبر معظم انقلاب است، گفت: ناطق نوری همان کسی است که به خاتمی گفت دست میر حسین را بگیر و ببر به سراسر ایران و بگو من کنت مولا فهذا میرحسین مولا“! تو بگو در فتنه ۸۸ چگونه بودی و برای چه کسی شمشیر زدی؟

وی ادامه داد: اخباری داریم که نشان می دهد ناطق نوری مصداق کامل مرفهین بی درد است و سرگرم اسب سواری و کیف و حال در ویلا! همان بهتر که به همین کارها مشغول باشد و سر خود را گرم کند.

قاسمی با اشاره به مصاحبه اخیر ناطق نوری و با بیان اینکه وی به دلیل انزوای شدید در حال دق کردن است، تصریح کرد: بزرگ کردن اینگونه آدم ها و کسانی که آقا از آنها به عنوان خواص بی بصیرت و ساکت فتنه نام برده کار اشتباهی است و اساسا لیاقت ندارند پاسخ آنها را بدهیم.

وی در خصوص هدف ناطق نوری از این توهین زشت به رزمندگان، اظهار داشت: امثال این آقایان حسب طراحی و دستورات برآمده از خانه های تیمی، یک جبهه متحد تشکیل داده و با تضعیف دولت احمدی نژاد به دنبال ایجاد روحیه یاس در مردم هستند؛ این توهین زشت نیز بخشی از پازل دشمن بود که ناطق نوری آن را کامل کرد.

این فرمانده دفاع مقدس با هشدار شدید به ناطق نوری در خصوص تضعیف دولت، گفت: “اگر ادامه بدهند حزب الله رسما عنان پاره می کند و به سراغشان می رود؛ همچنان که در مشهد هم دیدم. آقای ناطق نوری! این گوی و این میدان. ویلا و اسبت را کنار بگذار و مثل اول انقلاب که هیچ چیز نداشتی وارد معرکه شو!”

سعید قاسمی با طرح این پرسش که ناطق نوری در گرماگرم جبهه و جنگ کجا بود؟خاطرنشان کرد: اینکه ناطق نوری در دفتر آقاست برای ما کفایت نمیکند. میزان حال فعلی افراد است.

وی اظهار داشت: ایشان به جای این سخنان توهین آمیز و عجیب و غریب و به جای لگد زدن به جنازه مطهر شهدا و خون دل دادن به جانبازان، ایثارگران و رزمندگان، بهتر است الان بگوید در کجای اقتصاد مقاومتی که آقا فرمودند، قرار دارد.

وی با اشاره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، گفت: در ماههای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری باید منتظر حوادث و سخنانی بسیار عجیب تر از این باشیم و خود را آماده کنیم.


 1. ناظر

  “اینکه ناطق نوری در دفتر آقاست برای ما کفایت نمیکند. ” عنان دست کیست که به راحتی پاره میشود ؟ ظاهرا که دست آقا نیست و اگر باشد هم چندان سفت نیست و بیت آقا هم ….حق با سعید قاسمی است ، خیلیها دارند دق میکنند . اما بهتر است سعید رینگو باشد تا چه گوارا . درست است که چه گوارا مارکسیت بود و بی خدا . اما بی خدایی هم به تنهایی برای تشابه کافی نیست .

 2. hasan

  متاسفانه درهر دولتی عدهای چماق یدست حافظ دولت مورد نظر خود بودند وبا حرکات نا معقول مانع از ابراز عقیده مخالفان وانتقاد دلسوزان جامعه شدند ولی در دوره اقای احمدی نژاد این موضوع به حد اعلا رسید چون وی خودش چماق دار بود

 3. فرزند شهید

  با سلام
  بعنوان یک فرزند شهید اعلام می کنم که کسانی چون قاسمی هیچ نسبتی با خانواده ها شهدا ندارند. البته این موضوع هچگونه تاییدی از آقای ناطق نیست. اما ما خانواده های شهدا (بخش اکثری) این حکومت و رفتار آن را معیار اسلام و جمهوری نمی دانیم

 4. lC'hk

  دم همتون گرم ببینم کی می تونید بیش از این هم دیگر رو نابود کنید نوبت به سعید چه گوارا هم می رسه از قدیم گفتن آسیاب به نوبت

 5. shirazi

  الحمد لله گرگان و ……….ولی فقیه عباسی بجان هم افتاده اند و یکدیگر را میدرند و مانند گلادیاتور های سابق میجنگند و رهبر از بالا تماشا کرده و تفریح میفرمایند
  شکر خدا که الهم المشغل الظالمین بالظالمین شده است
  اینها پاسخ آن خنده هایی است که در مجلس به مرحوم مهندس بازرگان کردید و نه تنها جلوی اهانت های{…} خلخالی را بایشان نگرفتید بلکه خود نیز کردید
  چوب خدا صدا ندارد آشیخ علی اکبر ………شب دراز است نوبت تو هم بزودی خواهد رسید

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.