چهارشنبه 8th می 2013 , ساعت: 10:05کد مطلب : 43432 نسخه قابل چاپ
ولایتی:

مساله مذاکرات هسته ای در دولت آینده حل خواهد شد

علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل آقای خامنه ای با تاکید بر این‌که لزومی ندارد، به بهانه‌های کوچک، خود را از مزایای بزرگ رابطه با دیگر کشورها محروم کنیم، ابراز امیدواری کرد که با اتخاذ سیاست درست در عرصه بین الملل، در دولت آینده مذاکرات هسته ای نتیجه مطلوبی اخذ کند.

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی، در جمع مردم تبریز، در مسجد طوبی، وضعیت فعلی روابط خارجی را نامناسب توصیف کرد و افزود: روابط خارجی ما مشکلات بسیاری دارد، اما این مشکلات با اتخاذ سیاست عزت مندانه قابل حل است.

وی با تاکید بر استفاده از افراد کاردان در حوزه سیاست خارجه گفت: با حل مشکلات به وجود آمده در روابط خارجی می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی و داخلی را نیز برطرف کرد.

نکته قابل توجه اینکه مشاور امور بین الملل آقای علی خامنه‌ای که کنترل سیاست خارجی جمهوری اسلامی را در دست دارد، از نقش خود و نقش رهبر جمهوری اسلامی ایران در راهبرد سیاست خارجی ایران در هشت سال اخیر و وضعیت فعلی سخنی به میان نیاورد!

وی با اشاره به سوابق کاری خود در عرصه سیاست ادعا کرد: کمتر کسی مانند بنده با کشورهای مختلف جهان مذاکرات پیچیده داشته و با سیاستمداران با سابقه دنیا گفت‌وگوها و مذاکرات مهم و حیاتی برگزار کرده است که از جمله آن می توان به قطعنامه ۵۹۸، مذاکرات بین گروههای افغان، گروههای لبنانی مانند امل و حزب الله، مذاکرات با گروه‌های فلسطینی، آشتی بین برخی کشورهای آفریقایی مانند سودان و اوگاندا و مسئله بوسنی اشاره کرد.

ولایتی ادامه داد:در حوزه اقتصاد تحریم های بیگانه از یک سو و تدبیرهای داخلی از سوی دیگر وجود دارد و باید توجه داشت که همه مشکلات از تحریم ها نیست و اگر مطابق برنامه پنجم توسعه و قوانین گام برداریم و مدبرانه حرکت کنیم، می توانیم مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان این‌که با رفع تحریم ها، بازار تولید داخلی رونق خواهد گرفت گفت: با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و اتخاذ تصمیمات درست، مشکلات داخلی و خارجی قابل حل است.

ولایتی درباره اجرای هدفمندی یارانه ها در دولت آتی نیز با تاکید بر ضرورت اجرای هدفمندسازی یارانه ‌ها گفت: هدفمندی یارانه ها جزء قانون برنامه پنجم است؛ برای این‌که اقتصاد سالم باشیم، باید اجناس قیمت واقعی خود را داشته باشند، تا تولید کننده به تولید راغب شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخابات پیش رو را تعیین کننده دانست و گفت:تا کنون هیچ موقع اهمیت تعیین یک دولت مقتدر، کارآمد، کارشناس، معتقد به اصول انقلاب به این اندازه مهم نبوده است و این یک مغالطه کاری است که اهمیت انتخاب ریاست جمهوری را برای حمایت از انرژی هسته ای عنوان می کنیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گرانی، تورم، بیکاری، مسائله ازدواج، بی ثباتی در تصمیم گیری های اقتصادی و تنزل ارزش اقتصادی پول کشور را از جمله مشکلات اقتصادی کشور در زمان فعلی عنوان و اظهارکرد: مردم به دنبال انتخاب دولتی هستند که اهل ثبات اقتصادی باشد و در خصوص مشکلات داخلی اولویت بندی انجام دهد.

این عضو ائتلاف پیشرفت با بیان این‌که طرح هدفمندی یارانه‌ها به خوبی اجرا نشد، تصریح کرد:با این حال هر دولتی که بیاید موظف است یارانه ها را عملیاتی کند، و در کنار آن باید تولید را تقویت کند.

ولایتی در خصوص نوسانات نرخ ارز نیز با بیان این‌که قیمت پول بستگی به تولید ثروت دارد و پشتوانه پولی هر کشوری کار مردم است گفت:اگر ثبات اقتصادی وجود داشته باشد، نرخ ارز ثابت می شود و مردم روی این ثبات می‌توانند فعالیت کنند


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.