جمعه 22nd ژوئن 2012 , ساعت: 05:06کد مطلب : 13702 نسخه قابل چاپ
آیت الله امینی با اشاره به پرشدن زندان ها و بی تاثیری سیاست اعدام :

مسئولان آمار درست معتادان را نمی دهند، اما من آمار دارم تکان دهنده و وحشتناک است

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه انتظار می‌رفت بعد از انقلاب اسلامی ایران، معضل اعتیاد شده و معتاد نداشته باشیم، اما متأسفانه این مشکل حل نشد، گفت: مسئولین در زمینه تعداد معتادان کشور آمار درستی نمی‌دهند و می‌گویند دادن آمار به صلاح نیست، اما من آماری دارم که تکان دهنده و وحشتناک بوده و زیبنده نظام نیست.

به گزارش بازتاب آیت الله ابراهیم امینی، ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهر قم همچنین در مورد آمار پرونده های قضایی گفت: «آمار چند میلیون پرونده در دستگاه قضایی کشور بسیار وحشتناک است، حال آنکه طبق همین آمار، ذکر شده بود که در کشور ژاپن با وجود بیش از ۱۳۰میلیون جمعیت، تنها ۳۵۰هزار پرونده دادگستری وجود دارد.»

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه واقعا چه مشکلی در دستگاه قضایی ما وجود دارد که این قدر پرونده وجود دارد؟ گفت: همه مسئولان نظام باید ببینند که مشکل کار چه بوده و برای رفع آن اقدام کنند.

آمار معتادان کشور تکان دهنده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: مواد مخدر و اعتیاد به آن، یک معضل اجتماعی در همه کشورهاست و در کشور ایران نیز این مشکل وجود دارد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت بعد از انقلاب اسلامی ایران، این معضل حل شود و معتاد نداشته باشیم، اما متأسفانه این مشکل حل نشد.

وی افزود: مسئولین در زمینه تعداد معتادان کشور آمار درستی نمی‌دهند و می‌گویند دادن آمار به صلاح نیست، اما من آماری دارم که تکان دهنده و وحشتناک بوده و زیبنده نظام نیست.

آیت الله امینی با بیان اینکه منشأ ۶۵درصد جرایم کشور، مواد مخدر است، گفت: باید پرسید چرا وضع به این صورت است و چرا با وجود این همه هزینه‌هایی که می‌شود و حتی شهدایی که هنوز در این راه به شهادت می‌رسند، این معضل حل نشده است؟ حل مشکل به کنار، انتظار داریم از تعداد معتادان کم شود، و حتی کم کردن به کنار، بلکه می‌خواهیم تعداد معتادان بیشترنشود.

وی افزود: درست است که نظام جمهوری اسلامی، دشمنانی دارد، اما باید این معضل مواد مخدر و اعتیاد حل شود.

امام جمعه موقت قم خاطرنشان کرد: متأسفانه طبق آمار، ۶۰درصد معتادان کشور متأهل بوده و باید پرسید خانواده‌های آنان چه می‌کشند؟ حتی این آمار نشان می‌دهد که در سابق، سن اعتیاد ۲۳سال بود اما اکنون به ۱۵سال رسیده است.

وی با بیان اینکه خود ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید موفق نبوده‌ایم، گفت: چرا مسئولان چاره‌ای نمی‌اندیشند در حالی که با این مسئله باید جدی‌تر برخورد کرده و برای آن وقت صرف کنند، زیرا اگر این معضل حل نشود، مشکلات و معضلات دیگر اجتماعی به قوت خود باقی است. آیت الله امینی با تأکید بر اینکه مسئولان برای حل معضل مواد مخدر باید راه حل بهتری بیابند، گفت: به نظر می‌رسد این شیوه مبارزه با مواد مخدر که تا کنون بوده و افراد زندانی و اعدام می‌شوند، اثر ندارد، زیرا امروزه می‌بینیم حتی در زندان‌ها هم جا وجود ندارد.

یادآوری می شود سن اعتیاد در ایران در برخی از آمارهای غیر رسمی به کمتر از ۸ سال رسیده است. در دوران ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضائیه بر تعداد اعدامی های جرائم مواد مخدر افزوده شده اما این سیاست هم جواب نداده است.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.