پنج‌شنبه 4th اکتبر 2012 , ساعت: 12:10کد مطلب : 25500 نسخه قابل چاپ
صافی گلپایگانی:

مردم وجود مشکلات را از ناحیه روحانیت میبینند

آیت الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی به دلیل آن است که به معنای واقعی به همه دستورات اسلامی عمل نمی شود.

به گزارش «ایسنا»، آیت الله صافی گلپایگانی شب گذشته طی سخنانی در دیدار نمایندگان ولی فقیه در استان های کشور و نیز اعضای شورای عالی حوزه های علمیه ابراز داشت: مردم باید احساس کنند که حوزه و روحانیت در کنار آن هاست و درد آن ها را می داند.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه از دیرباز خدمتگزار دین و مردم دین مدار بوده اند، گفت: امروز مشکلات اقتصادی از جمله تورم و گرانی به مردم فشار می آورد و در این میان روحانیت باید با رصد اوضاع تذکرات و هشدارهای لازم را بدهد.

 صافی گلپایگانی همچنین بیان داشت: امروز وضع طوری شده که برخی از مردم وجود این مشکلات را از ناحیه روحانیت می بینند که این مسئله واقعا دردآور و ناراحت کننده است.

وی اضافه کرد: طبعا در چنین شرایطی روحانیت باید با امید دادن به مردم در جهت حل مشکلات آن ها و تقویت اسلام و انقلاب گام بردارد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه با گلایه مندی از معضلات فرهنگی از جمله بدحجابی در جامعه خاطرنشان کرد: بدون شک همه گرفتاری ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی ما به دلیل عمل نکردن به اسلام آن است.


  1. ناظر

    بعـــــله ، همه مشکلات زیر سر بد حجابی است . کاش استاد برجسته حوزه علمیه خطبه های نماز جمعه را گوش میکردند که بدانند این حرفها را احمد خاتمی و علم الهدا کثرالله امثالهم زده اند و ایشان حرف تازه ای میزدند . مشکلات هم تفصیر روحانیت نیست و زیر سر استکبار است .

  2. ناظر

    فیلتر شکن به علت سرعت کم اینترنت از کار افتاد و نظر نیمه کاره ارسال شد .
    میخواستم از عزیزانی که هی نامه نوشتند که چرا مراجع عظام ساکت هستند ، خواهش کنم ، اگر ممکن است امضاهای خود را پس بگیرند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.