پنج‌شنبه 24th اکتبر 2013 , ساعت: 12:10کد مطلب : 53628 نسخه قابل چاپ
هم زمان با عید غدیر صورت گرفت

مرخصی سه زندانی سیاسی-امنیتی از بند ۳۵۰ اوین

هم زمان با  عید غدیر محمود باقری، اسدالله اسدی، و مرتضی خسروی راد، سه زندانی سیاسی – امنیتی دیگر نیز از بند ۳۵۰ زندان اوین به مرخصی آمدند.

به گزارش کلمه، محمود باقری و اسدالله اسدی زندانیان سیاسی – امنیتی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین عصر امروز به مرخصی آمدند، همچنین روز گذشته نیز مرتضی خسروی راد دیگر زندانی امنیتی این بند به مرخصی آمده بود.

محمود باقری، معلم فیزیک در تهران که در دو پرونده جداگانه در مجموع به ۹ سال و شش ماه حبس تعزیری و تعلیقی محکوم شده بود، جهت اجرای حکم روز تیرماه سال جاری بازداشت شد.

محمود باقری پیش از این، به خاطر گردهمایی‌های اسفندماه سال ۱۳۸۵ فرهنگیان در برابر مجلس، در روزهای آغازین سال ۱۳۸۶ یک ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین گذراند و پس از آن، حکم سه سال و شش ماه زندان تعلیقی را دریافت کرده بود. وی هم چنین در هشتم تیرماه سال ۱۳۸۹ نیز به خاطر فعالیت‌هایش در کانون صنفی معلمان ایران، بازداشت شد و نزدیک به سه ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین بازداشت بود و پس از دادگاهی به ۶ سال زندان تعزیری محکوم شد که حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز، تأیید شد.

اسدالله اسدی که در تبریز به طبابت مشغول بوده، در ۲۱ تیرماه ۸۹ در این شهر بازداشت شده و ۵ ماه را در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به صورت انفرادی در حبس گذراند.

اسدی پس از انتقال به بند عمومی ۳۵۰ اوین و بعد از ۲ سال و نیم بلاتکلیفی در دادگاه انقلاب شعبه ۱۵ به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و طبق ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی به ده سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری کاهش یافت.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.