چهارشنبه 4th جولای 2012 , ساعت: 07:07کد مطلب : 15099 نسخه قابل چاپ
پاسخ اوباما به درخواست اردوغان برای حمله به سوریه

مخالفم!

پایگاه اینترنتی دبکا فایل اسرائیل گه گفته می ششود به سازمان های امنیتی وابسته است ، ادعا کرد:« نخست وزیر ترکیه پس از سرنگونی جنگنده این کشوراز سوی سوریه در گفتگوی تلفنی با رییس جمهور آمریکا، خواستار ورود نظامی به خاک سوریه شده است.»

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، این پایگاه به نقل از منابع نظامی و اطلاعاتی اسراییل با بیان این ادعا نوشت: «این خواسته اردوغان با مخالفت اوباما روبرو شد.»

در این تماس ها اردوغان سرنگونی جنگنده ترکیه را بهترین بهانه و موقعیت برای عملیات مشترک نظامی کشورهای اروپایی، عربی و ترکیه علیه سوریه دانسته و گفته است بدین شکل ضمن اعلام حریم هوایی سوریه به عنوان منطقه ممنوعه پرواز،‌ می توان اهداف متعلق به ارتش و رژیم سوریه را هدف قرار داد تا برای مخالفان سوریه منطقه امن تشکیل شود.

در این خبر ادعا شده است اردوغان با اعلام آمادگی نیروهای هوایی، زمینی و دریایی ترکیه برای حمله به سوریه گفته است آمریکا باید رهبری این عملیات را عهده دار شود.

در ادامه خبر آمده است: «اوباما ضمن اینکه زمان را برای حمله به سوریه مناسب ندانسته بر لزوم ادامه عملیات محرمانه نیروهای ویژه آمریکا، انگلیس، فرانسه و ترکیه در سوریه تاکید کرده است.»

اردوغان در پاسخ با اشاره به ناموفق بودن عملیات محرمانه در سرنگونی بشار اسد گفته است: تنها راه موفقیت در سوریه نیروی نظامی آمریکا بوده و ترکیه بدون پشتیبانی لجستیک و نظامی آمریکا نمی تواند در این امر موفق باشد.

پایگاه اینترنتی دبکافایل علت این عدم تفاهم میان ترکیه و آمریکا را اظهارات ضد و نقیض ترکیه دانسته است.

خاطرنشان می شود سرنگونی هواپیمایی ترکیه  توسط نیروهای سوری روابط این دو کشور را در شدیدترین وضعیت ممکن قرار داده بود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.