جمعه ۱۷ام آذر ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۳:۰۹کد مطلب : 31512 نسخه قابل چاپ

مخالفت با برگزاری مراسم همدردی با کودکان پیرانشهری

 مسئولان دانشگاه پیام نور مهاباد با درخواست جمعی از اعضای انجمنهای دانشگاه، جهت گردهمایی به منظورابراز همدردی با کودکان پیرانشهری مخالفت کردند.

به گزارش موکریان، روز پنج شنبه ۱۶ آذر ماه جمعی از دبیران و اعضای انجمنها و کانونها و نشریات دانشگاه پیام نور مهاباد درصدد بودند که گردهم آیی را جهت همدردی و همدلی با کودکان سانحه دیده مدرسه‌ی شین‌آباد پیرانشهر در حیاط دانشگاه برگزار نمایند که با مخالفت مسئولین دانشگاه روبرو گردید.

بر اساس همین گزارش، به دنبال مخالفت با این گردهمآیی ، دانشجویان خارج از دانشگاه و در مقابل درب اصلی تجمع نموده و ابراز همدردی و همدلی خود را با انتشار اطلاعیهای اعلام کردند.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

تبریز، ارومیه، پیرانشهر و شین‌آباد، همه تن‌هایم چشم و گوش شده بود و با همه‌ی وجود به رسانه‌ها زل زده بودیم که شاید خبری تازه از لالههای پرپر برایمان آورده باشند. آری لاله‌های پرپر لالههایی که تنها چند سال از عمر تحصیلی و پشت میزهای خشک و پای حرفهای نرم معلم نشستن را تجربه کرده بودند که روز ۱۵ آذر سال ۱۳۹۱ خبر منفجر شدن بخاری نفتی با بسی تعجب به اندازه اشک‌های ریخته شده در آتش‌سوزی معلم، دانشآموزان دلهایمان را داغدار و اشک را در چشم و غم را دل قلب‌هایمان جمع کرده، شاید در همان کتابی که دم دستشان بود عکس آتش نشانی کشیده شده بود ولی افسوس صبح زود بود و آتش نشان خواب و تنها چیزی که از آن صحنه مانده بود دست و صورتهای معصوم سوخته شده و کتابهای نیم تن سوخته و البته فوت و غروب چند چشم تازه طلوع کرده.

خواهران عزیر شین آبادیمان اشک‌هایمان شورند و زخمهایتان را ریش ریش میکند. قلبهایمان جایی برای ماندن ندارد و با همه‌ی وجود به سویتان پرواز می‌کنیم و با هر درد و آه و زجری که شما میکشید ما هم تنمان سیخ و روحمان آزرده میشود.

ما دانشجویان و اعضای انجمنها و نشریات علمی و فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد و با چشمه‌هایی لبریز از اشک مراتب همدردی و نارحتی و افسوس خود را از این فاجعه ابراز میداریم و مارا در این مصیبت همدرد بدانید … در غمتان شریکیم.

اعضای انجمنها و نشریات علمی و فرهنگی دانشگاه پیام نور مهاباد


برچسب ها :
  1. حامد

    نه این که لاله های پرپر تازگی دارد در ایران اسلامی ما !. و پر پر نشده ها هم ( البته فعلا ) درحسرت آغوش گرم پدر یا مادر بیگناه به بند کشیده خود نمی سوزند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.