چهارشنبه 11th دسامبر 2013 , ساعت: 12:12کد مطلب : 56257 نسخه قابل چاپ

محمد ملکی برنده جایزه تلاشگر حقوق بشر کانون مدافعان حقوق بشر

 “محمد ملکی” از سوی کانون مدافعان حقوق بشر به عنوان برنده جایزه “تلاشگر حقوق بشر” سال ۱۳۹۲ معرفی شد.

 کانون مدافعان حقوق بشر از سال ۱۳۸۶ هر سال از میان تلاشگران راه آزادی و دموکراسی، یک نفر را به عنوان برنده جایزه “تلاشگر حقوق بشر” معرفی می کند.

 به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، جایزه تلاشگر حقوق بشر در سال ۱۳۹۲ به پاس شش دهه تلاش دکتر محمد ملکی در دفاع از حقوق ملت ایران و برای تقدیر از تداوم تلاش هایش به این فعال دیرپای حقوق بشر تعلق گرفت.

 دکتر محمد ملکی، استاد بازنشسته دانشگاه سال ها پیش از انقلاب سال ۱۳۵۷ تلاش خود را در عرصه فعالیت های اجتماعی شروع کرد. او بارها به زندان رفت. اولین بازداشت خود را در سال ۱۳۳۹ تجربه کرد. پس از انقلاب سال های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ را در زندان گذراند. دکتر ملکی در سال های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ سلول های انفرادی طولانی را تحمل کرد و اکنون در سن ۸۰ سالگی به تلاش های خود همچنان ادامه می دهد. او یکی از بنیانگذران ” کارزار لغو گام به گام اعدام” و “کمپین صلح و آزادی” است.

 کانون مدافعان حقوق بشر در سال ۱۳۸۶ عباس امیر انتظام، در سال ۱۳۸۷ تقی رحمانی، در سال۱۳۸۸ آیت الله منتظری و در سال ۱۳۸۹ عزت الله سحابی را به عنوان برنده جایزه “تلاشگر حقوق بشر” اعلام و به آنان تندیس منشور حقوق بشر را هدیه کرد.


حوزه :
 1. مصطفی قهرمانی

  دکتر محمد ملکی با تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر خود در امر دفاع از آزادی های مدنی و حقوق بشرکارنامه برجسته ای ازخود به جا گذاشته است. در ایران امروز ما شاید فراوان نباشد تعداد انسان هایی که همانند محمد ملکی این چنین با کنش عملی خود پرچم جامعه شهروندی را بالا نگه داشته اند.

 2. ali manly

  انصافا این شخص یکی از ذیحقان این تندیس است.
  از استرالیا

 3. یحیی

  دکتر ملکی انسان ازاده وبی نظیری است چرات وبینش اوقابل ستایش است
  باید از او اموخت که چگونه از قربانیان دفاع کرد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.