چهارشنبه 13th آوریل 2016 , ساعت: 07:04کد مطلب : 93006 نسخه قابل چاپ
سخنگوی کمیسیون تلفیق:

مجلس بنزین را ۴ نرخی کرد

پورابراهیمی گفت: کسانی که پرمصرف هستند باید قیمت سوخت را مطابق قیمت شناور یعنی فوب خلیج فارس به اضافه هزینه حمل و نقل پرداخت کند ضمن آنکه عوارض و مالیات نیز به آنها اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته مجلس در ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ در بخش درآمد‌ها بنزین را چهارنرخی کرد. این در حالی است که دولت با این تغییر در لایحه مخالف بود. به طوری که سه روز پیش زنگنه در دیدار با همتای هندی خود هرگونه افزایش قیمت بنزین را رد کرده بود.

براساس مصوبه مجلس قیمت بنزین در سال ۹۵ تا ۱۸۰ لیتر هزار تومان، از ۱۸۰ تا ۲۲۰ لیتر ۱۵۰۰ تومان، از ۲۲۰ لیتر تا ۲۶۰ لیتر ۱۷۵۰ تومان و ۲۶۰ لیتر به بالا ۲هزار تومان است.

با اجرایی شدن این مصوبه دوباره کارت سوخت به جایگاه‌ها بازخواهد گشت. بنابراین مصوبه دولت چهار ماه زمان دارد تا کلیه خودروهای فاقد کارت سوخت را مجهز کند و پس از آن قیمت جدید ر ا اعمال کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با ایلنا اظهار داشت: براساس این مصوبه دولت برای هر خودرو با توجه به تعداد سیلندر میزان سوخت نیز باید مشخص کند و بعد از آن در صورتی که خودرو بیش از سوخت پایه مصرف کرد به عنوان پرمصرف شناخته خواهد شد.

پورابراهیمی تصریح کرد: کسانی که پرمصرف هستند باید قیمت سوخت را مطابق قیمت شناور یعنی فوب خلیج فارس به اضافه هزینه حمل و نقل پرداخت کند ضمن آنکه عوارض و مالیات نیز به آن‌ها اضافه خواهد شد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی درباره نحوه چگونگی انجام این مصوبه گفت: این کار برای دولت هزینه‌ای ندارد زیرا قبلاً دولت هزینه تعریف کارت سوخت و مجهز کردن جایگاه‌ها را انجام داده و در واقع باید یک تغییر نرم‌افزاری برای احتساب سوخت مصرفی هر خودرو انجام دهد.

به گزارش ایلنا، با تصویب این مصوبه دیگر خودروهای شخصی و افرادی که خارج از سیستم تاکسیرانی اقدام به جابجایی مسافر می‌کنند نمی‌توانند این کار را انجام دهند و در واقع به علت هزینه مصرف پلکانی دیگر این امر برای آن‌ها صرفه اقتصادی ندارد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.