یکشنبه 26th جولای 2015 , ساعت: 05:07کد مطلب : 82377 نسخه قابل چاپ
اذعان اسد به کاهش نیروی انسانی ارتش سوریه

مجبوریم از برخی مناطق عقب نشینی کنیم

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه اذعان کرده است که ارتش این کشور با کمبود نیروی انسانی روبرو است.

به گزارش بی بی سی  اسد امروز یکشنبه، ۲۶ ژوئیه در یک نطق تلویزیونی گفت که نیروهای نظامی این کشور ممکن است مجبور شوند برای حفظ مناطق مهم‌تر از بعضی مواضع خود در نبرد با شورشیان صرف‌نظر کنند.

به نظر می‌آید این اولین بار است که آقای اسد در یک سخنرانی عمومی به وجود مشکل جدی در ارتش این کشور اذعان می‌کند.

دیروز شنبه آقای اسد فرمان عفو عمومی افرادی را صادر کرد که از خدمت در ارتش سوریه گریخته‌اند. براساس این فرمان هزاران فراری ارتش در داخل و خارج سوریه از مجازات معاف شده‌اند.

رئیس جمهور سوریه در سخنرانی امروز خود تاکید کرد که کشورش در مرحله سرنوشت‌سازی قرار گرفته و درباره مذاکرات احتمالی درباره وضعیت سوریه گفت: “مذاکراتی که بر اساس مبارزه با تروریسم صورت نگیرد، پوچ و بی‌معنی است.”

ارتش سوریه که زمانی با ۳۰۰ هزار نیرو بزرگ‌ترین ارتش خارومیانه بود، با تلفات ناشی از سال‌ها جنگ داخلی و فرار از خدمت سربازان تا حد زیادی فرسوده و کوچک شده است.

با وجود این او در سخنان امروز خود بر ادامه مقاومت نیروهای نظامی سوریه در برابر گروه‌های مسلحی که در نقاط مختلف علیه ارتش می‌جنگند، تاکید کرد.

شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)، پیکارجویان وابسته به القاعده از جمله جبهه نصرت و ارتش آزاد سوریه از جمله مهم‌ترین طرف‌های نبرد با نیروهای دولتی سوریه هستند.

در ماه‌های اخیر نیروهای ارتش سوریه تقریبا به طور کامل از استان ادلب در شمال غرب سوریه عقب رانده‌ شده‌اند و کنترل شهر باستانی پالمیرا را هم در نبرد با داعش از دست داده‌اند.

آقای اسد گفت ارتش نمی‌تواند روی تمام نقاط کشور تسلط داشته باشد و به همین دلیل برای حفظ مناطق حساس‌تر، ممکن است از بعضی مواضع دیگر خود صرف‌ نظر کند.

از آغاز ناآرامی‌ها و در پی آن، شروع جنگ داخلی سوریه در حدود چهار سال پیش، تا کنون بیش از ۲۳۰ هزار نفر کشته شده‌اند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.