پنج شنبه ۴ام اسفند ۱۳۹۰ , ساعت: ۰۳:۱۲کد مطلب : 1136 نسخه قابل چاپ
میرحسین موسوی

ما همچنان ایستاده‌ایم

وب‌سایت خبری کلمه روز چهارشنبه، سوم اسفندماه، از گفت‌وگوی تلفنی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با فرزندان‌شان «در سالگرد حبس خانگی» این دو خبر داده است. آقای موسوی در این گفت‌وگو تاکید کرده است که هم‌چنان «بر مواضع» پیشین خود ایستاده است.

روز ۲۵ بهمن‌ماه گذشته یک سال از حصر و حبس خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو رهبر جنبش سبز، به همراه همسر آقای موسوی به دنبال تقاضای آنها برای مجوز راهپیمایی در روز ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹ گذشت.

در این مدت یک سال، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد تنها دیدارها و گفت‌وگوهایی انگشت‌شمار با فرزندان و نزدیکان خود داشته‌اند، و همین باعث ابراز نگرانی فرزندان آنها و برخی از نزدیکان‌شان شده است.

به گزارش وب‌سایت کلمه، آقای موسوی در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود با فرزندانش که تلفنی انجام شده با تاکید بر تداوم حبس خود گفته است که «هیچ چیز عوض نشده» و او هم‌چنان «بر سر مواضع پیشین خود» ایستاده است.

آقای موسوی در این گفت‌وگو همچنین خبر داده است که ممکن است «به دلایلی» همین ارتباط مختصر و «چند ماه یک بار» با فرزندان‌شان هم قطع شود.

او اما به این دلایل مشخصا اشاره نکرده است.

به گزارش کلمه، زهرا رهنورد نیز به‌رغم اخباری که در گذشته از بیماری او حکایت داشت در این گفت‌وگوی تلفنی «روحیه‌ای قوی» داشته، اما او نیز بدون توضیح گفته است: «به دلایلی که خودتان خواهید فهمید، ما مدت‌ها امکان صحبت با یکدیگر نداشته‌ایم.»

در دی‌ماه گذشته خبری منتشر شد حاکی از این که زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، دچار مشکلات جسمانی شده و این امر نگرانی خانواده و اطرافیان وی را برانگیخته است.

آن طور که وب‌سایت کلمه می‌گوید، به دنبال تماس تلفنی اخیر فشاری که از مدت‌ها پیش بر فرزندان این دو رهبر جنبش سبز وجود داشته افزایش یافته است.

این وب‌سایت خبری نزدیک به آقای موسوی روز ۲۰ بهمن‌ماه گذشته خبر داد که ماموران امنیتی فرزندان آقای موسوی را تهدید به بازداشت کرده و یکی از آنها نیز از تدریس در دانشگاه الزهرا منع شده است.

احتمالا نامه مشترک فرزندان میرحسین موسوی و مهدی کروبی در ۱۸ بهمن‌ماه نیز در این افزایش فشارها بر آنها نقش داشته است.

به گزارش کلمه، در بازجویی دختران موسوی و رهنورد گفته شده است که فشارها بر آنها به دلیل پافشاری والدین‌شان بر مواضع‌ خود است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.