چهارشنبه 30th اکتبر 2013 , ساعت: 06:10کد مطلب : 53954 نسخه قابل چاپ
آملی لاریجانی ضمن تهدید دکتر غروی به برخورد قضایی :

ما به برخورد با فتنه مفتخریم / از شبهات نمی ترسیم

رییس قوه قضاییه با ادعای شکل‌گیری یک جریان «خزنده» فرهنگی با ابعاد سیاسی و امنیتی در کشور گفت: عده‌ای گمان کرده‌اند فضایی در کشور به‌وجود آمده است که بتوانند معیارها و ارکان اعتقادی نظام و در اصل اعتقادات مردم را زیر سوال ببرند.

به گزارش ایسنا، صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با یادآوری مقاله منتشر شده دکتر غروی  در سالروز عید غدیر، محتوای آن را «موهن» و از نظر علمی، تاریخی و روایی «سخیف» ارزیابی کرد و مدعی شد : نویسنده این مقاله تقریبا تمام قطعیات تاریخی و متون روایی را تحریف کرده است؛ بنابراین نمی‌توان نام علمی بر این مقاله گذاشت و اگر نبود احساس اینکه می‌خواهند یک جریان سیاسی و امنیتی ایجاد کنند اصلا به این موضوع نمی‌پرداختیم.

رییس دستگاه قضا با ادعای  اینکه «ما ترسی از طرح مسائل علمی با هیچ کس نداریم» تصریح کرد: در طول تاریخ همواره علمای ما از اسلام دفاع می‌کردند و به شبهات پاسخ می‌دادند اما کار عملی ابزار علمی می‌خواهد و جای بحث علمی در روزنامه‌ها نیست.

این ادعا در حالی مطرح می شود که روشنفکران مذهبی تا کنون بارها به خاطر ابراز عقاید خود با تحمل مجازات های سنگین زندان و محرومیت از حقوق اجتماعی وحتی حکم اعدام روبرو بوده اند.

آملی‌لاریجانی خاطرنشان کرد: متاسفانه همان‌ طور که در دوره اصلاحات به یاد داریم برخی دنبال این بودند که مطالب حقه دین اسلام و ارزش‌های دینی را زیر سوال ببرند، بر این اساس گاهی بحث شهادت را با طنز مطرح می‌کردند، گاهی ولایت ائمه (ع) را زیر سوال می‌بردند حالا هم به‌راه ‌افتادن همان بساط احساس می‌شود، گویا یک جریان سیاسی می‌خواهد همان کار را ادامه دهد.

رئیس قوه قضاییه با یادآوری اینکه مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مذهب رسمی کشور شیعه اثنی عشری است، افزود: اینکه عده‌ای با مجوز وزارت ارشاد همین کشور و در پناه امنیت همین نظام بخواهند تیشه به ریشه اصول قانون اساسی بزنند قابل قبول نیست.

آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه با هر کسی که بر خلاف قانون اساسی بخواهد تحریک قومی و مذهبی در کشور‌ راه بیندازد برخورد «کاملا مقتدرانه» خواهد کرد، افزود: هر کس بخواهد با تحریفات تاریخی و تضعیف بنیان‌های اعتقادی در برابر نظام جریان‌سازی کند، ما این اقدام را در قالب یک جریان سیاسی انحرافی می‌بینیم.

رییس دستگاه قضا تاکید کرد: شکل گیری یک جریان خزنده‌ای احساس می‌شود که هم باید مسئولان فرهنگی و هم دستگاه قضایی بیدار باشند و باید میان یک بحث علمی که در یک محیط علمی مطرح می‌شود با جریان‌سازی سیاسی فرق بگذارند.

آملی لاریجانی با اظهار امیدواری برای پایان یافتن تلاش هایی که به تحریک قومی و مذهبی و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی می‌انجامد، خطاب به کسانی که قصد جریان‌سازی در این باره را دارند گفت: این را آقایان یک اخطار تلقی کنند و امیدواریم این بساط جمع شود زیرا قوه قضاییه ساکت نمی‌ماند که آنان هر کاری دلشان بخواهد انجام بدهند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه «جریان فتنه انگار نمی‌خواهد دامنش را جمع کند» به برخی از جنجال‌های مطرح‌شده در چند روز گذشته واکنش نشان داد و گفت: متاسفانه هر روز مسائلی را ایجاد می‌کنند، به موضوعاتی در رسانه‌هایشان با شاخ‌وبرگ فراوان می‌پردازند تا حوادث را معکوس جلوه ‌دهند.

آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه اصل حوادث اخیر نیز بر اساس «گزارش دقیق» وزارت اطلاعات، چیز دیگری بود، خاطرنشان کرد که جریان فتنه هر بار یک موضوع را ‌برای حمله به مسئولان نظام دستاویز رسانه‌ای خود قرار می‌دهد. برخی از اصحاب فتنه خارج‌نشین گفته‌اند روسای قوا در این حوادث باید شرمسار باشند.

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه «ما به برخورد با فتنه مفتخریم » خطاب به مخالفان خارج نشین اظهار کرد: ما در برخورد با فتنه هیچ تردید به خود راه ندادیم، الان هم راه نمی‌دهیم؛ زیرا برخورد با فتنه وظیفه قوه قضاییه بود. شرمساری بر آنهایی است که موجب هزینه برای نظام شدند و دشمنان به وسیله شما به این کشور و منافع آن طمع ورزیدند.

رییس دستگاه قضا  که به سرکوب مردم معترض افتخار می کند به فتنه‌گران هشدار داد قوه قضاییه «مسیر غلط آنان را فراموش نمی‌کند» و افزود: اکنون هم بدانند که کارهایشان را رصد می‌کنیم و به آنان توصیه می‌کنیم که کمتر به این بازیگری‌ها بپردازند که هیچ نتیجه ای برایشان نخواهد داشت.

وی در ادامه جلسه مسئولان عالی قضایی، انتشار گزارش جدید حقوق بشر در ایران از سوی گزارشگر ویژه سازمان ملل را مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه این گزارش تکرار همان حرف‌های گذشته است، گفت: ما واقعا متأسفیم که سازمان ملل که باید با کشورها عادلانه برخورد کند این طور درباره کشور ما رفتار می‌کند. این در حالیست که ما دموکرات‌ترین کشور منطقه هستیم.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه حقوق بشر موضوعی «انشایی و املایی» نیست بلکه رفتار واقعی معیار آن است، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در شنود مکالمات بدترین نقض حقوق بشر را انجام داده‌اند و برحسب گزارش‌ها در چهل روز یا یک ماه، هفتاد میلیون مکالمه فرانسوی‌ها را ضبط کردند یا چنانکه گفته شد از سال ۲۰۰۲ میلادی تا کنون مکالمات صدراعظم آلمان را شنود می‌کردند؛ حالا چگونه رویشان می‌شود ادعایی درباره وضع حقوق بشر در دیگر کشورها همچون ایران را مطرح کنند آن هم در دنیایی که لیبرال دموکراسی ادعا می‌کند باید حریم خصوصی رعایت شود؟

خاطرنشان می شود این سخنان لاریجانی در شرایطی بیان می شود که در طول جنبش سبز ایران دهها فعال  سیاسی و مدنی و صدها تن از مردم ایران به خاطر راهپیمایی و اعتراض مسالمت آمیز به زندان افکنده شدند  و مجازات های سنگینی را متحمل شدند. دهه نفر دیگر در این حوادث کشته شدند وعده زیادی شکنجه شدند. رهبران این جنبش بدون هیچ محاکمه ای در حصر به سر می برند.


حوزه :
 1. ناشناس

  شاهنشاهی دیگر، شاهی با تاجی دیگر، ستمگری در لباس دیگر. تا شاه سازی ما به پایان نرسد همین است.پدران ما شاهی را بیرون راندند و سپس از آخوند روزه خوان دوره گردی شاهی دیگر ساختند و او را به ما تحمیل کردند.

 2. ناظر

  اقای آملی درک این را هم ندارد که در صف مفتخران به برخورد با فتنه ، اگر جایی نصیب او شود هم ، در ته صف خواهد بود . بعد از جایی که قاضی مرتضوی اشغال کرده است . خوب است که رهبر صراحتا بر زبان آورده است که اشغال منصب ریاست قوه از طرف احمدی نژاد و این دو برادر ناشی از بیکسی است .

 3. آقای آملی لاریجانی اگر بهشت و جهنــمی وجود دارد که ما از زبا شما روحانیون باور کرده ایم وجود دارد، و چه کسانی به جهنـــم رهسپار میشوند باز از شما روحانیون آموختـــه ایم…درکل براساس آنچه که از خود شماها آموختــه ایم قهـــر جهنــم “لــژ” برایت جا رزرو گردیده برای اینکه دروغ زیاد از شما شنیده ایم! شما اصلا” فرد عادلی نیستی، اکثر احکام صادره قاضیان تحت امر شما با همان اتهامات ساختگی هم جور در نمی آید! شما میگوئیــد درطول تاریخ علمای ما از اسلام دفاع می‌کردند و به شبهات پاسخ می‌دادند، کاملا” درحرف باشما موافقــم ! ولی می توانی بگویی کی درآینــده مرحوم مطهری ماننــدی ساختــه خواهــد شد، بهشتی ماننــدی ساخته میشود؟ و کی دیگر ما فیلصوفی مانند مرحوم طباطبایی ماننــدی خواهیــم داشت؟ من میگویم هیچوقت! چون می بینــم همــه ی روحانیت بجای فرگیری علم در بازی کثیف سیاست روی آورده اند!! با تاکیداعلام میکنی: قوه قضاییه با هر کسی که بر خلاف قانون اساسی بخواهد چــه وچــه…بکند برخورد «کاملا مقتدرانه» خواهیــد کرد، همین چنــد روز پیش درمجلس ودربررسی و رای وزیران نماینــدگان از چنــد دزد که دزدی فراوان کرده اند نام برده اند: مثل محصولی، تسلطی، صالحی امیری و… لطفا” نشان بده که عدالت را که گفتی اجرا میکنی، و باز با تاکیــد گفته ای: هر کس بخواهد با تحریفات تاریخی و تضعیف بنیان‌های اعتقادی در برابر نظام جریان‌سازی کند، ما این اقدام را در قالب یک جریان سیاسی انحرافی می‌بینیم و… آقای محترم دست بردار از این فتنــه فتنــه گفتن… ما مردم خستــه شدیم از بس که این حرفهــا را از شماها شنیده ایم، آقا جان ما بیســوادها…به دزد و چپاولگر بیت المال میگوئیــم فتنـه گر، به چماقدارانیکه روز روشن به سخنرانی ها حمله ور میشوند میگوئیــم فتنـــه گر…و به آنانیکه برخلاف میل ملت… رای ملت گروهی بی خرد را بر جامعــه حاکم کرده اند میگوئیــم فتنــه گر نه آنانیکه پیش بینی درست کرده بودند از اتفاقاتیکه قرار بود بیافتــد و افتاد و امروز خود شما هم از دوران بی خردی ۸سال گذشته صحبت میکنی!
  آری، بجای فتنه گر خواندن این وآن به وظایف اصلی خودت بپرداز آقای آیت الله یکشبـــــه!!!!

 4. محمد افریدونی

  شما اگر می خواهید کار مثبتی انجام بدهید که خداوند وملت راضی باشند با استعفای جانانه مثل نرمش قهرمانانه کنار بروید .

 5. نام

  جناب لاریجانی چشم بسته مهر تایید می زنید ویا شما در ستون فقرات اسلام شناختی دارید ودین را قربانی قدرت کرده اید از ترس شمشیر یزید مهربدست ایستاده اید خودتان هم کمی فکر کنید هر کسی را در گور خودش می گذارند انا جوانان پاک را خدا خواست که برای بیگناهی یشان گروهی ودر کنار هم باشند امثال شما حتی در یک قبرستان جدا هم که باشید باز باعث عذاب عالم آخرت هستید .جواب حضرت خق سختتر است یا رهبر آخر شما باید قیامت را بهتر از ما بشناسید . مرگ خوب است برای دیگران فکر نمی کنید یک روز شما هم خواهید مرد .

 6. ناهید

  اقای املی شما بیشتر از اینکه فکر می کنید وقیح هستید وقتی در یک کشوری انسانهای فرهیخته و نخبه در زندان به سر می برند امثال لاریجانیهای بی لیاقت و بیسواد هم باید در مصدر کار قرار بگیرند دنبال جریان خزنده و فتنه نباشید که اگر نگاهی به خود و اخوی های گرام بیندازید به منشا فساد و فتنه پی می برید

  • حقگو

   این موجود نه تنها بی‌ سواد بلکه بی‌ شرم هم هست. آدم بی‌ شرم حد و مرزی نمی‌‌شناسد. شخص بی‌ شرم دست به هر کار خلاف اخلاق میزند، مثل تهمت، دروغ‌، ظلم، تجاوز به حقوق مردم،… زیرا اصلا ایمان ندارد. حالا برای ایران خیلی‌ دردناک است، که فردی از قرون وسطا در قرن بیست و یکم رئیس قوه قضائیه باشد! آخه این آقازاده منسوب رهبریست! رهبر تمام مسلمانان جهان!!. خود کیش! کینه توز! و بالاخره استاد دین گریزی مردم!

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.