سه‌شنبه 14th آگوست 2012 , ساعت: 05:08کد مطلب : 19988 نسخه قابل چاپ
در جریان انفجار سازمان امنیت ملی سوریه

ماهر اسد دو پای خود را از دست داده است

میخائیل بوگدانف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد ماهر اسد برادر رئیس جمهور سوریه در جریان انفجار سازمان امنیت ملی ، دو پای خود را از دست داده است.

به گزارش العربیه  ارتش آزاد سوریه یک ماه پیش در محل جلسه “کمیته بحران” در سازمان امنیت ملی سوریه بمب گذاری کرد و اغلب مقامات عالی امنیتی از جمله حسن ترکمانی وزیر سابق دفاع و رئیس کمیته بحران ، داوود راجحه، وزیر دفاع ، آصف شوکت معاون وزیر دفاع و داماد بشار اسد ، هشام بختیار رئیس سازمان امنیت ملی ، محمد الشعار وزیر کشور و محمد سعید بخیتان دبیرکل حزب بعث کشته شدند.

رونامه سعودی “الوطن” روز سه شنبه در گزارشی به نقل از معاون وزیر خارجه روسیه آورده است که ماهر اسد فرمانده تیپ چهارم ارتش سوریه در انفجاری که منجر به کشته شدن تعدادی از مقامات امنیتی شده بود حضور داشت و بر اثر این حادثه دو پای خود را از دست داد.

معاون وزیر خارجه روسیه وضع کنونی برادر رئیس جمهور را ” بسیار وخیم” اعلام کرد.

وی گفته است که پس از این انفجار و کشته شدن مقامات امنیتی اوضاع این کشور به سرعت در حال وخیم تر شدن است.

بوگدانف در تماس تلفنی با روزنامه الوطن همچنین از آمادگی بشار اسد برای کناره گیری از قدرت خبر داد.

معاون وزیر خارجه روسیه در این گفت و گو از مواضع کشورش نسبت به بحران سوریه دفاع کرد و افزود که “مسکو می خواهد در این بحران بی طرف بماند و در عین حال طرف های درگیر را به آتش بس فوری فرا می خواند.”

وی همچنین اعلام کرد که مسکو روزانه با دولت سوریه و مخالفان برای خروج از بحران گفت و گو می کند.

بوگدانف تنها راه خروج از بحران و جلوگیری از جنگ داخلی در سوریه را توقف فوری درگیری و تلاش برای ایجاد راه حل سیاسی اعلام کرد.

0

برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.