چهارشنبه 9th سپتامبر 2015 , ساعت: 03:09کد مطلب : 84612 نسخه قابل چاپ

مانع تراشی دادستانی و وزارت اطلاعات برای جلوگیری از آزادی و درمان مشاور کروبی

در حالی که پزشکان زندان اوین تاکید می کنند که اسماعیل گرامی مقدم نیاز به درمان جدی دارد و رای به عدم تحمل کیفر داده اند، مراجع قضایی و امنیتی اقدام مثبتی برای اجرایی شدن روند درمان مشاور دربند مهدی کروبی نمی کنند.

سحام گزارش داده است که اسماعیل گرامی مقدم، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، چند روز پیش طی حادثه ای بر اثر مشکلات حاد چشمی و کم سویی دید، از ناحیه سر دچار شکستگی شده است.

از سوی دیگر وی بر اثر شرایط حبس و مشکلات جسمی، با کاهش ۱۷ کیلویی وزن و لرزش دست و پا روبرو بروده است. بر همین اساس پزشک زندان اوین در گزارشی بر مرخص شدن وی از زندان جهت ادامه درمان و بهبودی نسبی وی تاکید کرده اما این موضوع از سوی مراجع قضایی و امنیتی تایید نشده است.

همچنین گزارش شده است که وزارت اطلاعات دولت روحانی، مجددا از این عضو سابق سپاه و جانباز دفاع مقدس شکایت کرده است.

به گزارش کلمه، اسماعیل گرامی مقدم که در ۲۶ تیر ماه هنگام بازگشت به ایران در فرودگاه بازداشت و مستقیما به زندان اوین منتقل شد از ضعف شدید بینایی رنج می برد به گونه ای که بدون کمک هم بندیانش فادر به انجام امور عادی زندگی در زندان نیز نیست.

وی عملا در  نابینایی کامل به سر می برد و با وجود تلاش های خانواده و دیگر نزدیکان، مسؤلان قضایی ضمن اعتراف به بیماری صعب العلاج گرامی مقدم، از خود برای رسیدگی به وضع وی سلب مسؤلیت کرده و مقام های امنیتی و وزارت اطلاعات را در این کار مؤثر دانسته اند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی روز اول مردادماه سال‌جاری پس از تحمل ۴۵ روز زندان انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، به بند ۷ این زندان منتقل شد.

در همین راستا سایت حزب اعتماد ملی استان تهران، گزارش داده که اسماعیل گرامی مقدم نماینده پیشین مردم بجنورد در مجلس در روزهای اخیر با خانواده خود تماس تلفنی داشته است.

حزب اعتماد ملی استان تهران در بیانیه ی خود بازگشت اسماعیل گرامی مقدم به کشور را به منزله پای‌بندی این کنش‌گر سیاسی به قانون‌مداری تلقی نموده و امیدوار است بازگشت آگاهانه او به مام میهن با تجدیدنظر مسئولین قضائی کشور همراه شود. در سالی که به نام «همدلی و همزبانی دولت و ملت» نام‌گذاری شده، سزاوار است که چهره‌های سیاسی که امتحان خود را در دفاع از کیان جمهوری اسلامی و پاس‌داشت خون شهیدان گران‌قدر به اثبات رسانده‌اند و بعضی از آن‌ها هم‌چون اسماعیل گرامی مقدم (جانباز جنگ تحمیلی) از نثار جان خود در این راه دریغ نکرده‌اند، مورد عنایت و رأفت اسلامی قرار گیرند.

در این بیانیه حزب اعتماد ملی استان تهران ضمن آرزوی سلامتی و شفا برای همه جانبازان جنگ تحمیلی مخصوصا این فعال سیاسی اصلاح طلب ابراز امیدواری می‌نماید هر چه زودتر آزادی ایشان، دبیرکل محصور و سایر محصورین و زندانیان سیاسی را شاهد باشیم. شاید خیلی‌ها خبر بازگشت آقای اسماعیل گرامی مقدم مشاور مهدی کروبی و سخن‌گوی حزب اعتماد ملی و بازداشت ایشان در فرودگاه امام خمینی و انتقال ایشان به زندان اوین را شنیده باشند، اما این خبر بیان‌گر نوعی از خود گذشتگی این جانباز سال‌های دفاع مقدس و فعال سیاسی اصلاح طلب است.

گرامی مقدم پس از پلمپ دفتر حزب اعتماد ملی در کودتای انتخاباتی سال ۱۳۸۸، برای تحصیلات تکمیلی به هندوستان و مالزی رفته بود. وی چند سالی است که از مشکل عدم بینایی مناسب، شدیدا رنج می‌برد و بیم آن می رود که در دوران بازداشت و زندان، از دسترسی به درمان مناسب و تخصصی بی بهره گردد. وی از نارسایی قلبی نیز رنج می‌برد.

مشاور مهدی کروبی پس از بازداشت در فرودگاه امام خمینی تهران، مستقیما به زندان منتقل شد. حکم ۵ سال زندان غیابی آقای گرامی مقدم پس از انتقال به زندان اوین، به وی ابلاغ شده است.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.