چهارشنبه 11th آوریل 2012 , ساعت: 09:04کد مطلب : 5017 نسخه قابل چاپ
اسپانيا:

ما، واردات نفت از ایران را متوقف کرده‌ایم

ساعاتی پس از آنکه جمهوری اسلام مدعی شد صادرات نفت خود را پس از یونان به اسپانیا نیز متوقف کرده؛ وزارت امورخارجه اسپانیا اعلام کرد که از آخر ماه فوریه سال جاری واردات نفت ایران را به دلیل تحریم های اتحادیه اروپا متوقف کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک سخنگوی وزارت امورخارجه اسپانیا گفت: ما به دلیل تحریم‌های اروپا از آخر ماه فوریه تاکنون از ایران نفت وارد نکرده ایم.

این سخنگوی وزارت امورخارجه اسپانیا همچنین تصریح کرده استاین اقدام نتیجه منطقی حمایت اسپانیا از تحریمهای اتحادیه اروپا علیه ایران است

این سخنگوی وزارت امور خارجه اسپانیا همچنین گفته است، به دلیل تحریم های مالی علیه ایران بازپرداخت پول نفت خریداری شده از این کشور مشکل شده بود.

وی اضافه کرده است: این ضربه سختی برای اسپانیا بود، برای این که ما قبلا مقدار زیادی نفت از ایران وارد می کردیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در سال گذشته ایران با هفت و نیم میلیون تن صادرات نفت، سومین تامین کننده نفت اسپانیا بود. این رقم در حدود ۱۴ درصد از واردات نفت اسپانیا را تشکیل می داد.

این در حالی است که روز سه شنبه رسانه های دولتی ایران به نقل از منابعی اعلام کردند که جمهوری اسلامی در واکنش به تحریم نفتی اورپا علیه این کشور، صادارت نفت به اسپانیا را قطع کرده است.

در سوی دیگر ژاپن نیز اعلام کرد واردات نفت ایران را دوباره کاهش می‌دهد.

به رغم اقدامات تشویقی آمریکا در معافیت ژاپن از تحریم نفتی ایران، این کشور در ماه جاری میلادی واردات نفت خود از ایران را تا ۵، ۱۸ درصد نسبت به میزان خرید در دو ماهه نخست سال کاهش می‌دهد.

به گزارش رویترز، خانه تجارت ژاپن از ماه جاری میلادی (آوریل) واردات نفت از ایران را کاهش می‌دهد. کاهش واردات نفت ایران به ژاپن جدیدترین نشانه از تاثیر تحریم‌ها بر روند تجارت نفت ایران در آسیا محسوب می‌شود.

بنا بر این گزارش، واردات نفت ژاپن از ایران تا ۶۰ هزار بشکه در روز در ماه آوریل کاهش می‌یابد. بر اساس آخرین داده‌های دولت ژاپن، این کاهش معادل ۱۸/۵ درصد از ۳۲۲ هزار و ۹۰۰ بشکه در روز است که میزان واردات نفت ایران به ژاپن در دو ماهه نخست سال ۲۰۱۲ بوده است.

کاهش واردات نفت ژاپن از ایران پس از آن انجام می‌گیرد که آمریکا در ماه مارس این کشور را به همراه ۱۰ کشور اروپایی از تحریم‌های ماه ژوئیه به دلیل آن‌چه تلاش برای کاهش واردات خواند به صورت تشویقی معاف کرد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.