پنج‌شنبه 18th دسامبر 2014 , ساعت: 04:12کد مطلب : 71153 نسخه قابل چاپ
معاون اجتماعی پلیس:

مأمورانی که با پناهجویان افغان بدرفتاری کرده‌اند؛ مجازات می‌شوند

سعید منتظر المهدی، معاون اجتماعی پلیس ، به خبرگزاری تسنیم گفته است که اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس، دستور داده مامورانی که با مهاجران و پناهجویان افغان بدرفتاری می‌کنند شناسایی شده و با آنها برخورد قضایی و انضباطی شود.
به گزارش بی بی سی آقای منتظرالمهدی تاکید کرده است: “چنین رویه‌ای در نیروی انتظامی به هیچ وجه قابل قبول نیست.”
او همچنین گفته است: “عزیزان افغانستانی به‌حکم انسانیت، افراد قابل احترامی بوده و اساسا نیز انسان‌های زحمت‌کش، برادران دینی و هم‌فرهنگ و تاریخی ما هستند. لذا ما همواره به آن‌ها به‌عنوان افراد پناهجو نگاه و تلاش می‌کنیم رعایت کرامت انسانی در حقوق آنان صورت پذیرد.”
به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که به نظر می‌رسد در آن یک افسر نیروی انتظامی مهاجران و یا پناهجویان افغانی بازداشت‌شده را به صف کرده، به آنها “بشین، پاشو” می‌دهد و آنها را با الفاظ توهین‌آمیز خطاب می‌کند.
او سپس از این مهاجران افغان می‌پرسد که آیا از رفتار او راضی هستند یا نه. در پایان ویدئو او مهاجران افغان را وادار می‌کند دسته جمعی فریاد بزنند: “سرکار دوستت داریم” و خودش هم به آنها می‌گوید که دوستشان دارد.
سعید منتظر المهدی، معاون اجتماعی پلیس ایران، گفته است: “گاهی در برخی نقاط کشور اتفاقاتی از این دست برخوردها صورت می‌پذیرد که به‌طور قطع در این موارد افراد خاطی و خودسر مورد مواخذه و تنبیه قرار می‌گیرند.”
پیش از این نیز فیلم‌های دیگری از بدرفتاری ماموران ایرانی با مهاجران و پناهجویان افغان منتشر شده است.
روزنامه شهروند، چاپ تهران هم روز سه‌شنبه در گزارشی نوشت که معلم مدرسه‌‎ای در پاکدشت ورامین برای تنبیه چهار دانش آموز افغان، آنها را مجبور کرده که دستشان را در توالت فرو ببرند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.