پنج‌شنبه 5th جولای 2012 , ساعت: 02:07کد مطلب : 15134 نسخه قابل چاپ
کنیایی ها به تحریم کنندگان نفت ایران پیوستند

لغو توافقنامه خرید نفت خام از تهران به خاطر فشار واشنگتن

کنیا اعلام کرد به علت نگرانی از تبعات تحریم نفتی ایران از خرید نفت خام این کشور منصرف شده است.این کشور ماه گذشته قراردادی را برای خریداری ۴ تن نفت خام از شرکت ملی نفت ایران امضا کرده بود.

به گزارش بی بی سی امضای این توافقنامه با واکنش سفارت آمریکا در نایروبی، پایتخت کنیا مواجه شد.این سفارتخانه با صدور بیانیه ای بر اهمیت کاستن از درآمدهای نفتی ایران تاکید کرده بود.

به گفته اسکات گریشن، سفیر آمریکا در کنیا، کشورهای خریدار نفت ایران ممکن است دچار تبعات تحریم های اعمال شده علیه این کشور شوند.

به گفته پاتریک نوییک از مقام های ارشد وزارت انرژی کنیا، این کشور به خاطر “فشارهای بین المللی” توافقنامه خرید نفت خام از ایران را لغو کرده است.

این توافقنامه برای تامین نفت خام مورد نیاز تنها پالایشگاه کنیا امضا شده بود و به گزارش مطبوعات این کشور شامل یک خط اعتباری ۹۰ روزه می شد.

اتحادیه اروپا از یکشنبه تحریم کامل نفتی ایران را به اجرا گذاشت و تحریم های ایالات متحده علیه این کشور نیز از هفته گذشته تشدید شده اند.

لازم به ذکر است بسیاری از کشورهای هم پیمان آمریکا میزان واردات نفت خود را از ایران کاهش داده اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.