دوشنبه 21st می 2012 , ساعت: 12:05کد مطلب : 9915 نسخه قابل چاپ
با ادعای اجرای حکم یک سال زندان:

فریبرز رئیس‌دانا بازداشت شد

فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران صبح امروز، دوشنبه اول خرداد ۱۳۹۱، جهت اجرای حکم یک سال زندان خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فریبرز رئیس دانا استاد سابق دانشگاه و تحلیلگر اقتصادی طیف چپ که سال ۸۹ در پی انتقاد از طرح هدفمندی یارانه‌ها،بازداشت و سال گذشته به یک سال حبس محکوم شده بود، در پی قطعی شدن حکمش صبح امروز با مراجعه‌ ماموران امنیتی به منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

دکتر فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران در پی مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی و انتقاد به طرح هدفمندسازی یارانه‌ها از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی طی روزهای گذشته نسبت به اصلاحیه‌ قانون کار انتقاد کرده بود و این روند را تلاشی برای قانونی کردن شیوه‌ برده‌داری نوین بر ضد کارگران خوانده بود.


  1. حماسه ایرانی

    احترام و درود های مردم ایران با او باد. خوشا به حال کشوری که قهرمانی در آن عمومی شده است.

  2. آزاد

    به نام خدا
    سران حاکمیت خودشان الان به غیر علمی و کارشناسی بودن نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه ها رسیده اند، جرم آقای ریس دانا این بوده که به دلایل توان علمیش توانسته بود که اقدام غیر کارشناسی دولت عدالت محور را زودتر درک کند وبه نقد بکشد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.