سه‌شنبه 26th فوریه 2013 , ساعت: 05:02کد مطلب : 38105 نسخه قابل چاپ
اعتراض به برخوردهای غیرقانونی در دیداری صمیمانه

فرزندان آیت الله طالقانی و میر حسین موسوی به منزل کروبی رفتند

هفته گذشته، دختران میرحسین موسوی به همراه سه فرزند آیت الله طالقانی به دیدار خانواده آقای کروبی در جماران رفتند.

به گزارش سحام، در این دیدار دختران آیت الله طالقانی و میرحسین موسوی به صرف شام میهمان  فاطمه کروبی بودند. در ایین میهمانی خانم اعظم طالقانی ضمن ابراز تاسف و ناراحتی؛ از نحوه رفتار حاکمیت با خانواده آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی و نیز خانواده های این زندانیان سیاسی انتقاد کرد.

دو هفته گذشته، ماموران با حمله به منزل محمد حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی؛ و نیز زهرا و نرگس موسوی، دختران میرحسین موسوی؛ اقدام به بازداشت موقت و نیز ضبط اموال و مدارک شخصی ایشان و فرزندانشان نمود.

در این دیدار صمیمانه که دختران آقای موسوی به همراه همسران و فرزندانشان در منزل خانم کروبی حضور یافته بودند؛ خانم طالقانی ضمن نام بردن از مهدی کروبی و میرحسین موسوی به عنوان “دو خادم انقلاب که هشت سال نخست وزیری و دو دوره ریاست مجلس را بر عهده داشته اند”؛ از حصر آنها ابراز ناراحتی کردند.

اعظم طالقانی همچنین بر تعیین تکلیف این دو رهبر جنبش سبز تاکید و خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به وضعیت آقایان کروبی و موسوی شد و افزود که “چیزی به نام حصر معنا ندارد”.

وی  ضمن انتقاد از ۵ ماه ممنوع الملاقاتی محمد حسین کروبی و نیز سه ماه ممنوع الملاقاتی دختران آقای موسوی؛ گفت که “این چه شیوه ای است که با این خانواده ها برخورد سلیقه ای می کنند؟”

بیش از دوسال است که آقایان کروبی و موسوی و نیز خانم رهنورد در حبس خانگی به سر می برند.

فرزندان کروبی و موسوی بارها خواستار روشن شدن وضعیت والدین خود شده اند. آنان همچنین خواستار آن شده اند که به آقای کروبی و موسوی اجازه داده شود تا در یک رسانه عمومی نسبت به اتهامات وارده از سوی حاکمیت؛ از خود دفاع کنند.

 

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.