پنج‌شنبه 8th اکتبر 2015 , ساعت: 02:10کد مطلب : 86068 نسخه قابل چاپ
بسته خبری سایت ملی مذهبی

فتنه دوم خرداد و فتنه هسته ای به روایت فرمانده سپاه، دولت روحانی مثل بازرگان با سیل مواجه شد،وعده احمدی نژاد برای پاسخ به منتقدان، یک سوم مشهد حاشیه نشین است، انتقاد حداد عادل از نمایندگان مخالفت گزارش کمیسیون برجام،حمله به ظریف در دانشگاه امام صادق

چهار فتنه به روایت فرمانده سپاه: جنگ تحمیلی هشت ساله، دوم خرداد، فتنه هشت ماهه سال ۸۸ و فتنه بزرگ هسته‌ای 

فرمانده کل سپاه  در کنگره ملی سرداران و ۲۴۰۰ شهیداستان چهارمحال و بختیاری  با اشاره به اینکه مخالفان راه انقلاب نمی‌توانند هدف خود را به صورت مستقیم به مردم بگویند، گفت: آن‌ها از راه‌های پشت پرده و پنهانی مثل دوگانه حرف زدن که خیلی‌ها را به اشتباه می‌اندازد، صحبت می‌کنند.

جعفری  در ادامه تصریح کرد :برخی دنبال این هستندکه بگویند دیگر انقلاب شده و نگران انقلاب نباشید ،دنبال اهداف انقلاب نباشید، نظام مستقر شده و حالا بیاییم به مسائل خود بپردازیم، کاری به غزه و فلسطین و زورگویی‌های غربی‌ها در منطقه نداشته باشیم” در حالی که حیات ما در انقلاب اسلامی است.
وی از چهار فتنه بزرگ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران که توسط آمریکایی‎‌ها و همکارانشان در داخل طراحی شد بود،گفت و مدعی شد: جنگ تحمیلی هشت ساله، دوم خرداد، فتنه هشت ماهه سال ۸۸ و فتنه بزرگ هسته‌ای از جمله این‌ها هستند.  سرلشکرجعفری تصریح کرد: مسیر تصویب برجام باید توسط مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی پیش برود. وی ادامه داد: اگر توافق تصویب شود ما وارد فضای جدیدی می‌شویم که دشمنان در داخل و خارج به دنبال ایجاد فضایی برای به بیراهه کشاندن انقلاب هستند.

 

حمله به ظریف در دانشگاه امام صادق

هنگام خروج ظریف از مراسم گرامی‌داشت حاج محمدرحیم آقایی‌پور که در دانشگاه امام صادق چهار یا پنج دانشجو با صدای بلند شعار “مرگ بر آمریکا” سر دادند. هنگام سوار شدن وزیر امور خارجه به خودرو یکی از دانشجویان دانشگاه بدون در نظر گرفتن شرایط حاکم بر فضای گرامی‌داشت این جانباخته با فریاد از محمد جواد ظریف پرسید «مخاطب صحبت‌های امروز آقا، کیست؟» که این جمله را چند بار و هر بار با صدای بلندتری تکرار کرد. به دنبال بی‌پاسخ ماندن سوالش با فریاد بلندی شعار مرگ بر آمریکا را سر داد و دو سه دانشجوی هم‌فکرش او را همراهی کردند.پس از خروج ظریف از محوطه مراسم یکی از اساتید دانشگاه با ناراحتی خطاب به این دانشجویان گفت: آیا شما دانشجوی امام صادق (ع) هستید؟ ای بی‌ادب‌ها آیا انسان جلوی میهمان خود شعار مرگ سر می‌دهد؟ جمع زیادی از حاضران با این استاد دانشگاه امام صادق (ع) همراهی کردند.

 

دولت روحانی هم مثل بازرگان با سیل مواجه شد

محسن صفایی فراهانی در گفت و گو با هفته‌نامه «تماشاگران امروز» گفت: به نظر من دولت روحانی هم حدس نمی‌زد که ممکن است با این حجم مشکلات روبه‌رو شود. من با یکی دو وزیر فرصت شد صحبت کردم، گفتند ما اصلاً فکر نمی‌کردیم چنین وضعیتی باشد. مهندس بازرگان راجع به انقلاب می‌گفت ما منتظر باران بودیم سیل آمد. این دولت هم فکر می‌کرد وارد فضای بارانی می‌شود، یک باره دید با یک سیل بنیان کن روبه رو شده و حالا در آن مانده که با این سیل بجنگد یا آنهایی که دارند غرق می‌شوند را نجات بدهد. یک موقع است پدیده‌ای که روبه روی شماست معمولی است، می‌گویید حلش می‌کنم. ولی وقتی با یک سونامی بزرگ روبه‌رو می‌شوی، می‌مانی که باید چه کنی.

صفایی فراهانی در بخشی دیگر از این گفت‌وگو خاطرنشان می کند: من با ایشان (احمدی‌نژاد) دو بار درگیر شدم. یک بار قبل از ریاست جمهوری بود که ایشان رئیس نظارت استان تهران بود و من عضو هیأت اجرایی استان برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۰ بودم. من با ایشان درگیر شدم، علتش هم دخالت‌های خلافی بود که ایشان می‌کردند. در آخر هم گفتند از من شکایت می‌کنند. گفتم برو اگر مدرکی داری. بعد از آن ما با هم هیچ موردی نداشتیم تا اینکه فیفا من را برای کمیته انتقالی انتخاب کرد. دو اتفاق افتاد؛ یکی این بود که نماینده‌های سازمان تربیت‌بدنی که در کمیته بودند آمدند گفتند آقای رئیس‌جمهور خودش می‌خواهد کاندیدای ریاست فدراسیون شود.

 

اعتراض حداد عادل به نمایندگان مخالف گزارش کمیسیون بررسی برجام

غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تضعیف گزارش کمیسیون ویژه برجام در حقیقت تضعیف مجلس است اظهار کرد: این کمیسیون با رعایت تمامی چارچوب‌های قانونی و صحیح، عملکرد درستی داشت.وی افزود: بیانیه ۵ نفره علیه گزارش کمیسیون برجام ایجاد کننده سنتی غلط در مجلس است که به اقتدار آن لطمه می زند و چنانچه این رویه در مجلس ادامه یابد، هر فرد و گروهی که پیشنهاد خودش رای نیاورد نسبت به درستی رای مجلس خدشه وارد می‌کند و جامعه را دچار تردید خواهد کرد. حداد عادل تصریح کرد: امیدوارم ما نمایندگان با بینش و درک از شرایط موجود بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم.

 

یک سوم جمعیت مشهد حاشیه نشین هستند

یک سوم جمعیت مشهد، حاشیه‌نشین هستند. ‌به گفته محمدکمال سروی‌ها نائب رییس شورای اسلامی شهر مشهد میانگین حاشیه‌نشینی کلان‌شهر‌ها در کشور ۱۳ درصد است، اما در کلان‌شهر مشهد بالغ بر ۳۳ درصد از جمعیت در حاشیه شهر زندگی می‌کنند که بر این اساس این کلان‌شهر ۲۰ درصد بیشتر از میانگین کشوری حاشیه‌نشین دارد. با توجه به اینکه در هر شهری بخش قابل توجهی از جمعیت آن را اقشار کم‌برخوردار و محروم تشکیل می‌دهند تمام تلاش ما نیز این است که سیل خدمات را به این اقشار عرضه کنیم.

 

احمدی نژاد: یک روز پاسخ همه نقدها را می دهم

“محمود احمدی‌نژاد” رئیس‌ دولتهای نهم و دهم در حاشیه مراسم ترحیم “محمدرحیم آقایی‌پور” معاون مدیرکل امور مجلس وزارت خارجه که عصر امروز(۱۵مهرماه) برگزار شد، در پاسخ به سوال  باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه  آیا در انتخابات مجلس دهم شرکت خواهید کرد، اظهار داشت: “بیکارید که برای خودتان و ما دردسر درست می‌کنید؟ من یک ایرانی‌ام و قطعا در انتخابات شرکت می‌کنم و رأی می‌دهم.”

وی درباره حضورش در انتخابات به عنوان کاندیدا گفت: من نه فعالیت حزبی خواهم کرد و نه مطلقا کاندیدایی را معرفی می‌کنم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان درباره برخی نقدها به دولت‌های نهم و دهم نیز تصریح کرد: به وقتش جواب همه نقدها را می‌دهم.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.