سه‌شنبه 23rd فوریه 2016 , ساعت: 07:02کد مطلب : 91558 نسخه قابل چاپ
حضور همسر مهدی کروبی در ستاد علی مطهری

فاطمه کروبی: علی مطهری الگویی برای آزاد اندیشی است

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی دیروز دوشنبه در ستاد علی مطهری حاضر شد و حمایت خود را از این نامزد انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.

به گزارش سحام٬ فاطمه کروبی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در این دیدار از استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری بعنوان “شخصیت بزرگی که انقلاب از وجود پر برکت وی هم به لحاظ اندیشه ای و هم اجرایی خیلی زود محروم شد”، یاد کرد.
این نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی ویژگی استاد شهید را آزاد اندیشی وی دانست که تشخیص هایش را صریح و شفاف می گفت و بدان عمل می نمود. فاطمه کروبی اضافه کرد: این ویژگی را در آثار و نوشته های استاد مطهری و هم در مسائل سیاسی و هم علمی و اندیشه ای ملاحظه می کنیم.

فاطمه کروبی که همسر در حصرش در دوران مبارزه از دوستان نزدیک شهید مطهری بوده همچنین به صداقت در رفتار استاد مطهری اشاره کرد و گفت: آیت الله مطهری با استقلال کامل٬ آنچه را درست می دانست با صراحت و صداقت می گفت و می نوشت و در عمل اجرا می کرد.

این نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در ادامه٬ علی مطهری را فرزند خلف و صالح آن شهید گرانقدر دانست که در دو دوره نمایندگی مردم تهران نظرات و عقایدش را با صراحت گفته و می گوید، و نگران هزینه ابراز آن هم نیست. فاطمه کروبی همچنین گفت: دفاع از حقوق شهروندی افراد مختلف جامعه کار ارزشمندی است که دکتر مطهری با شجاعت و صراحت در این چند سال به نحو احسن انجام داده است.

فاطمه کروبی در پایان اضافه کرد: افراد بسیاری هستند که همین مواضع آقای مطهری را دارند اما به لحاظ هایی نگران ابراز آن هستند و نمی خواهند هزینه ی عقاید و باورهای شان را بدهند. آقای مطهری الگویی آزاد اندیشی است.

این دیدار در حالی صورت گرفته که طی روزهای گذشته خانواده مهدی کروبی با صدور بیانیه ای از عموم مردم خواسته بودند تا با حضور پای صندوق های رای٬ “خانه تکانی” در دو مجلس صورت دهند.

در حال حاضر علی مطهری در لیست ائتلاف بزرگ حامیان دولت و اصلاحات قرار دارد. وی بارها در سخنرانی ها و مصاحبه های خود٬ به موضوع حصر آقایان کروبی٬ موسوی و خانم رهنورد اعتراض کرده بود.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.