دوشنبه 21st ژانویه 2013 , ساعت: 08:01کد مطلب : 34899 نسخه قابل چاپ
در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی

فائزه هاشمی انتقادهای زندانیان زن از وضعیت زندان را بیان کرد

یک عضو کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بازدید ۶ ساعته اعضای این کمیته از زندان اوین، از اظهارات گلایه‌آمیز فائزه هاشمی به نمایندگی از زندانیان بند نسوان در حضور نمایندگان خبر داد.

مهدی دواتگری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازدید اعضای کمیته امنیت از بندهای امنیتی ۲۰۹ و ۳۵۰ زندان اوین گفت: در این بازدید با تعدادی از محکومین این بندها صحبت شد و حرف‌های آنها را هم شنیدیم که البته نمی‌شود بدون بررسی کارشناسی، عجولانه درباره آنها اظهار نظر کرد.

وی افزود: طبیعی است که ممکن است در زندان ادعاهایی مطرح شود و ما نمی‌توانیم بگوییم که هر ادعایی درست است بلکه این حرف‌ها مستلزم بررسی و کار کارشناسی است.

نماینده مردم مراغه در مجلس با اشاره به اظهارات فائزه هاشمی در حضور نمایندگان خاطرنشان کرد: فائزه هاشمی در این دیدار به عنوان وکیل بند بانوان مسائلی در مورد سایر زندانیان این بند مطرح کرد که عمدتا گلایه‌آمیز بود و صحت و سقم آن قابل بررسی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین خاطرنشان کرد: کمیته امنیت گزارش خود از بازدید ۶ ساعته از نحوه پذیرش، تشکیل پرونده، قرنطینه، بهداری، وضعیت خوراک، ارائه خدمات به زندانیان و بازدید از بخش‌های مختلف را پس از بررسی از جهات مختلف حقوقی در اختیار کمیسیون امنیت قرار می‌دهد و سخنگوی کمیسیون گزارش جامع را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد.

دواتگری همچنین یادآور شد: اعضای کمیته امنیت مجلس همچنین از بخش‌های فرهنگی، کارگاه‌ها و خدمات فرهنگی که به زندانیان ارائه می‌شود، بازدید داشتند.

وی تصریح کرد: در این بازدید همچنین بخش عمومی زندان اوین که زندانیان جرایم مالی، مهریه و چک در آنجا مستقر هستند، مورد بازدید قرار گرفت.

نماینده  مراغه در مجلس با اشاره به همراهی مسوولان سازمان زندان‌ها در این بازدید، تاکید کرد: در این بازدید رشیدی رییس زندان اوین و سهراب سلیمانی مدیرکل اداره زندان‌های استان تهران، نیز حضور داشتند و زندانیان هیچ محدودیت و ممنوعیتی در مورد طرح مسائل خود نداشتند.

دواتگری درباره برنامه این کمیسیون برای بازدید از سایر زندان‌ها نیز گفت: اعضای کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی به خاطر وسعت و گستردگی کار زندان اوین امروز از این زندان بازدید کردند و بعد از بررسی گزارش در فرصت‌های آینده از سایر زندان‌ها نیز بازدید خواهند داشت.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.