چهارشنبه 18th سپتامبر 2013 , ساعت: 10:09کد مطلب : 51730 نسخه قابل چاپ
نامه معصومه ابتکار به فرمانده نیوری انتظامی:

عملیات ساخت جاده مرزی در منطقه حفاظت شده گلول و سرانی را متوقف کنید

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه ای به سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، خواستار توقف عملیات ساخت جاده مرزی در منطقه حفاظت شده گلول و سرانی در اسرع وقت شد.

به گزارش مهر، معصومه ابتکار در این نامه با بیان اینکه احداث جاده مرزی در حوزه استحفاظی خراسان شمالی در منطقه حفاظت شده گلول و سرانی (مرز مشترک با کشور ترکمنستان) در جهت اجرای طرح کنترل و انسداد مرزهای شرقی کشور بدون کسب مجوز از سازمان متبوع در منطقه حفاظت شده گلول و سرانی در حال انجام است، گفت: منطقه موصوف به عنوان یکی از ارزشمندترین زیستگاههای طبیعی کشور و به عنوان رویشگاه گونه ارزشمند گیاهی ارس مطرح است.

وی خطاب به احمدی مقدم گفت: اقدامات اخیر موجبات تخریب وسیع اراضی جنگلی را ایجاد کرده است و از آنجایی که ورود و اجرای طرح های راهسازی بر مناطق حفاظت شده تابع قوانین و مقررات خاص است، لازم است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا در اسرع وقت دستور توقف عملیات از طریق فرماندهی هنگ مرزی به مجریان طرح ابلاغ گردد.

خاطرنشان می شود در سال های اخیر به خاطر اجرای طرح های مختلف محیط زیست آسیب جدی دیده است.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.