دوشنبه 17th سپتامبر 2012 , ساعت: 11:09کد مطلب : 23568 نسخه قابل چاپ

علیرضا رجایی و محمدعلی ولایتی به زندان اوین بازگشتند

علیرضا رجایی، فعال ملی-مذهبی و روزنامه نگار که شنبه گذشته و محمدعلی ولایتی دیگر زندانی سیاسی که تیرماه سال جاری به مرخصی آمده بودند، به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشتند.

به گزارش کلمه، علیرضا رجایی، فعال ملی-مذهبی و تحلیلگر سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین هفته ی گذشته پس از ۱۶ ماه به مرخصی آمد.

عضو هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران و مدیر انتشارات “گام نو” که هفته نخست اردیبهشت ۱۳۹۰ بازداشت و به چهار سال حبس دیگر محکوم شد.

پیش از این نیز علیرضا رجایی در اسفند سال ۷۹ همراه با جمعی دیگر از فعالان ملی-مذهبی بازداشت و در زمستان ۸۱ در دادگاهی به ریاست قاضی حداد، به سه سال حکم زندان و پنج سال محرومیت از کلیه حقوق اجتماعی محکوم شده بود.

همچنین محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که شهریور ماه سال گذشته به دو سال حبس محکوم شده بود، در پی عدم تمدید مرخصی به زندان بازگشت.

محمدعلی ولایتی معاونت امور استان های ستاد مردمی مهندس میر حسین موسوی را در انتخابات ۱۳۸۸ بر عهده داشت. او در تاریخ ۸/۱۱/۸۹ یعنی پیش از ۲۲ بهمن دستگیر و دربند ۲۴۰ به مدت ۱۸ روز زندانی و در تاریخ ۳/۱۲ /۸۹ با قید کفالت آزاد شده بود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.