چهارشنبه 15th می 2013 , ساعت: 12:05کد مطلب : 43987 نسخه قابل چاپ
امتیازی جدید برای مداحان و قاریان

طرح سرباز مسجد، با هدف شبانه‌روزی کردن مساجد!

سرپرست مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن از تدوین طرح عروسی‌های مذهبی و ارائه آن به سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

علی اصغر شعاعی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ارائه طرح‌هایی به نهادهای قرآنی کشور اظهار کرد: سرباز مسجد طرحی است که در آن قاریان، حافظان و طلبه‌ها مدت سربازی خود را در مساجد به عنوان مدیر فرهنگی و قرآنی می‌گذرانند. این طرح سبب می‌شود مساجد در هیچ ساعتی از شبانه‌روز تعطیل نشود و از توانمندی نیروهای قرآنی بهتر استفاده شود.

سرپرست مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن عنوان داشت: طرح سرباز مسجد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده و از سوی این وزارت تأیید شده است. طرح سرباز مسجد در کشور طی جلسه‌ای با حضور اعضای ستاد اقامه نماز و سایر ارگان‌ها مورد بررسی قرار گرفته ولی هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

وی با اشاره به طرح عروسی‌های مذهبی عنوان داشت: این طرح به سازمان تبلیغات اسلامی ارائه شده و معنای آن این است که علاوه بر اینکه در عروسی‌های ما نباید گناه باشد بلکه باید عوامل و ابزاری معنوی مانند نکات قرآنی، مداحی، قرائت قرآن، مسابقات و موارد دیگر جایگزین گناهان شود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.