شنبه 21st سپتامبر 2013 , ساعت: 05:09کد مطلب : 51899 نسخه قابل چاپ
حداد عادل تهدید کرد

طراحان برکناری فرهاد دانشجو پشیمان خواهند شد

حدادعادل هشدار داد که برکناری فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد برای طراحان ان تلخ و پشیمان کننده خواهد بود.

به گزارش فرارو، غلامعلی حداد عادل رییس فراکسیون مخالف دولت روحانی در حاشیه مراسم صلح عادلانه در نظام جهانی با انتقاد شدیدی از برکناری رییس دانشگا هآزاد اسلامی گفت: «این اقدام شتابزده در روزهای آینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که بنده عضو آن هستم، بیشتر مورد رسیدگی قرار می گیرد.»

حداد عادل به هیئت امنای دانشگاه آزاد هشدار داد: «این اقدام شتابزده که در کام طراحان آن شیرین است، در آینده برای آنان تلخ و پشیمان کننده خواهد بود.»

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا این تغییرات را در راستای تأثیرگذاری در انتخابات آینده مجلس می دانید یا خیر، گفت: «این موضوع محتمل است ولی چون سندی ندارم اظهارنظر نمی کنم اما شک ندارم که خیلی ها برای تصرف بهارستان و مجلس آینده برنامه دارند.»

روز پنجشنبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تشکیل جلسه ای به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی رای به برکناری فرهاد دانشجو، داد.

در این جلسه شش نفر از اعضای هیئت امنای دانشگاه با برکناری دانشجو موافقت کردند. رسانه های اصولگرا از ۱۰ روز پیش زمزمه های برکناری دانشجو را مطرح کرده بودند.

در این رابطه بحث هایی پیرامون نامه ای که بازرسی ویژه ریاست جمهوری در روزهای پایانی دولت دهم به دانشگاه آزاد ارسال کرده بود، شکل گرفت. در این نامه زارع رییس بازرسی ریاست جمهوری در دولت دهم از فرهاد دانشجو در خواست کرده بود که توضیحاتی درباره عملکرد خود در مسائل مالی، عزل و نصب های خانوادگی و عملکرد انتخاباتی دانشگاه ارائه کند.

فرهاد دانشجو ۲۷ دی ماه سال ۱۳۹۰ پس از کش و قوس ها فراوان از سوی هیئت امنای دانشگاه آزاد که در آن زمان تغییر ترکیب داده بود و با رای شورای عالی انقلاب فرهنگی قدرت نفوذ دولت وقت در آن افزایش یافته بود، برخلاف نظر هیئت موسس فرهاد دانشجو، برادر وزیر وقت علوم را به ریاست دانشگاه انتخاب کرد.

در آن زمان ترکیب هیئت امنا به این ترتیب بود اکبر هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی و حمید میرزاده (سه نماینده هیأت موسس)، محمد محمدیان (رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها)، کامران دانشجو (وزیر علوم)، مرضیه وحید دستجردی (وزیر بهداشت)، فرهاد دانشجو، بهمن یزدی صمدی و فریدون عزیزی (سه نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی) و عبدالله جاسبی (رئیس دانشگاه و دبیر هیأت امنا).

خاطرنشان می شود حداد عادل یکی از عوامل اصلی رد صلاحیت سه وزیر پیشنهادی دولت روحانی به خصوص دکتر محمد علی نجفی به مجلس شورای اسلامی نیز هم هست.

 

در جلسه انتخاب فرهاد دانشجو به عنوان ریاست دانشگاه، هاشمی رفسنجانی خواستار ارائه برنامه از سوی کاندیداهای ریاست و سپس رای گیری بود اما طیف مقابل لزومی به ارائه برنامه ندیده و اعلام کردندکه به ریاست فرهاد دانشجو رای مثبت می دهند.

 

پس از پایان جلسه فرهاد دانشجو و هوادان وی ریاست او بر دانشگاه آزاد را اعلام کردند و در مقابل دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه با صدور بیانیه ای انتخاب وی را رد کرد و گفت که ریاست جلسه با هاشمی رفسنجانی بوده و از سوی وی رای گیری انجام نشده است. اما کامران دانشجو، وزیر علوم ایران مدعی بود که ریاست جلسه با وی بوده است.

 

تا این که نهایتا ۲۷ دی ماه شورای عالی انقلاب فرهنگی ریاست فرهاد دانشجو را تایید کرد.

 

اما پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و پیروزی حسن روحانی ترکیب هیئت امنای دانشگاه آزاد نیز تغییر کرد و با حضور جعفر توفیقی به عنوان سرپرست وزارت علوم و حسین هاشمی وزیر بهداشت و در مان در ترکیب تازه، شرایط به سود آیت الله هاشمی رفسنجانی و هیئت موسس دانشگاه تغییر پیدا کرد و در جلسه اضطراری هیئت امنای جدید تصمیم به برکناریب دانشجو گرفت و به جای وی حمید میرزاده را به عنوان سرپرست دانشگاه انتخاب کرد.

 

برکناری فرهاد دانشجو انتقاد شدید رسانه های اصولگرا را در پی داشته است، به گونه ای که برخی از این رسانه ها این برکناری را سیاسی تفسیر می کنند.


حوزه :
  1. ناظر

    اظهار نظر کنید ، سندش نزد برادر شریعتمداری موجود است .

  2. جناب آقای حــداد عادل، آقای دانشجو از همان شبی که رای های انتخابات۸۸ را خواند، درچشــم اکثریت مطلق ایران منفور گردید و ملت با تعجب ازخود میپرسیـدندکه این شخص چگونه در جلو چشمان بهت زده ی ملت ایران چنین به راحتی چنین دروغی را اعلام میکند، آری، اگر ۱۰۰ بار دیگر رای گیری شــود، امثال آقای احمدی نژاد رای نخواهــد آورد، همانطور که اگر انتخابات آزاد باشــد و شورای نگهبان به ماننــد داوری یک طرفه دست و پای یکی از طرفهای مقابل را نگیرد… شماهــم در هیــچ انتخابی از ملت رای بالا نخواهیــد گرفت، پس برای اینکه خشم ملت فراموش شود، بگذارید این برادران در یک گوشه ای به لفت ولیس بپردازند که به چشــم نباشــد ودر اخبارها نیاینـــد،.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.