پنج‌شنبه 19th جولای 2012 , ساعت: 02:07کد مطلب : 16956 نسخه قابل چاپ
شایعه نگران کننده در مورد نرگس محمدی بعد از گذشت 11 روز از انتقال به بیمارستان

ضرب و شتم شدید در جریان درگیری زندانیان قبل از انتقال به بیمارستان/عدم اجازه تماس تلفنی و ملاقات

در مورد وضعیت جسمی نرگس محمدی نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر اخبار نگران کننده ای منتشر شده است.

به گزارش سایت ملی-مذهبی تا کنون به رغم درخواست خانواده نرگس محمدی به هیچ یک از اعضای این خانواده اجازه ملاقات داده نشده است. این در حالی است که نرگس محمدی در طول ۱۱ روزی که به بیمارستان منتقل شده است هیچ تماس تلفنی نیز با خانواده خود نداشته است. با توجه به اعمال این محدودیت، خبری تایید نشده در مورد ضرب و شتم شدید نرگس محمدی در زندان زنجان  در جریان درگیری میان زندانیان قبل از انتقال وی به بیمارستان ولیعصر منتشر شده است. ظاهرا خانم محمدی در جریان این درگیری آسیب دیده است.

بنا بر این شایعه در دعوایی که در زندان زنجان زندان میان هم بندیان وی  صورت گرفته است نرگس محمدی به صورت شدیدی ضرب و شتم شده و به دلیل وخامت اوضاع جسمی مسئولان زندان مجبور می شوند وی را به بیمارستان ولیعصر زنجان منتقل کنند. محمدی ابتدا به بخش مغز و اعصاب این بیمارستان منتقل می شود و  این موضوع خود نشان می دهد احتمال وارد شدن ضربه  به وی بالاست. بعد از مدتی نرگس محمدی به بیمارستان شهید بهشتی منتقل می شود و در بخش اعصاب و روان بستری شده است.

دو نکته احتمال درست بودن این شایعه را متاسفانه تقویت می کنند:

نکته نخست اینکه به رغم مراجعه روزانه خانواده محمدی به بیمارستان اجازه ملاقات با ایشان را نمی دهند. مسئولان بیمارستان برای این عدم ملاقات هیچ دلیل قانع کننده ای ارائه نکرده اند.

نکته دوم اینکه از حضور پزشکان معالج نرگس محمدی در بیمارستان ممانعت به عمل آمده است. این در حالی است که خانم محمدی به دلیل حاد بودن بیماری اش در وضعیت ویژه ای قرار دارد و فرآیند معالجه ایشان طولانی و تخصصی است. لذا حضور پزشکان متخصص که سیر بیماری وی را تعقیب کرده اند ضروری به نظر می رسد اما اجازه بررسی وضعیت خانم محمدی به این پزشکان داده نشده است.

خاطرنشان می شود نرگس محمدی مبتلا به بیماری مرموزی است که میراث نخستین زندان وی در سال ۱۳۸۹ است. وی  به فلج عضلانی مبتلا می شود، ناگاه به زمین یا در و دیوار می خورد و این موضوع برای سلامتی ایشان بسیار خطرناک است.

نرگس محمدی مدتی پیش در نامه ای نسبت به اینکه به سرنوشت زهرا کاظمی یا هدی صابر مبتلا شود هشدار داده و تاکید کرده بود مسئولیت مرگ وی بر عهده مسئولان است. وی در نامه خود تصریح کرده بود می خواهند پروژه مرگ تدریجی اش را عملی کنند.

همچنین قابل یادآوری است که نرگس محمدی به صورت غیر قانونی به زندان زنجان منتقل شده بود و در بندی نگهداری می شد که زندانیان زن محکوم به فساد، فحشا و اعتیاد حضور داشتند  و متاسفانه در این بند روزانه زد وخوردهای شدیدی صورت می گیرد . در چند مورد نگهبانان مجبور شده بودند برای حفظ سلامتی وی این زندانی سیاسی را از بند خارج کنند تا دعوا پایان یابد. این زندانیان نیز خود قربانی بحران های اجتماعی هستند که کشور را فرا گرفته اند.

انتظار می رود مسئولان امنیتی پرونده نرگس محمدی برای رفع نگرانی خانواده اجازه تماس تلفنی وی یا ملاقات حضوری اش رابدهند. عدم تماس تلفنی در طول ۱۱ روز گذشته نگرانی ها در این مورد را افزایش داده است. این در حالی است که حتی در صورت عدم اجازه ملاقات، تماس تلفنی حق طبیعی ایشان می باشد.


 1. حمید

  لعنت بر بنی عباس جدید
  اندکی صبر سحر نزدیک است

  • سیمین

   رژیم های دیکتا توری و ضد مردمی در سراسر جهان به یک شکل عمل میکنند. سوگند به شرف ایرانیم انتقامت را از این بی شرف ها خواهیم گرفت. نرگس عزیز تو همان قامت افراشته زنان ایرانی هستی که مبارزات آنها همیشه در صفحه های تاریخ مبارزات زنان ایران بر ضد ظلم و ستم وفقر و جهالت مشتی عربده کش مست قدرت طلب برای همیشه باقی خواهد ماند. پیروزی نهائی با ماست.

 2. shirazi

  اینها همه از نتایج سحر است تا سحر چیزی باقی نیست
  لعنت بر بنی عباس زمانه
  لعنت بر معاویه و عمروعاص زمان

 3. سبز

  مرگ بر ظالمین

 4. ناشناس

  به خدا دیگه تحمل غم داریم
  اصلا کرخت شدیم حس انسان بودن را داریم از کف می دیم نمیدونم چه بلایی اومده سرمون
  گاهی اوقات تو خلوت خودم دعوا دارم که کجا سکوت یعنی مدار ، صبر کجا یعنی تهی شدن از حداقل های انسانی
  بابا به خدا ، خدا احساس را گذاشته که اتفاقا یه موقع هایی جریحه دار بشه
  یه موقع هایی دل آدم به درد بیاد
  نمی دونم یعنی بی غیرت شدیم یعنی سنگ شدیم یکی کشتن فریاد زدیم ۲ تا کشتن بلند بلند گریه کردیم ولی برا نفر سوم فقط اشک ریختیم و آه کشیدیم
  به کجا میرویم و کی باز میگردیم
  آیه های امید را میشناسم و با خود مشق مدارا مینویسم
  ولی ایکاش روزی غیرت ما را کسی نیاموزد و نسنجد که سخت از واقعیت خود در این زمینه هراسانم

 5. دیدار

  با سلام
  سر کار خانم نرگس محمدی نمونه ای کوچک و بسیار تاسف برانگیز از وضعیت زندانیان سیاسی در میهن ما ایران می باشد. بر اساس آمارهای غیر رسمی ۴ میلیون ایرانی در خارج از کشور و عمدتا در اروپا و آمریکا زندگی می کنند. این نیروی عظیم قادر است رژیم ولایت فقیه را به عقب نشینی وادار سازد اما متاسفانه از این پتانسیل عظیم استفاده بهینه نمی شود. کار ما در خارج از کشور اعلامیه دادن در فضای مجازی گردیده است. در فضای مجازی نمی توان زندانیان سیاسی را آزاد کرد. در حالی که میهن ما و بخصوص زندانیان سیاسی دوران بسیار مشکل و خطرناکی را از سر می گذارنند عده ای فرصت طلب با تشکیل جلسات مضحک و ضد منافع مردم ایران در صدد هستند خود را به عنوان جانشینان احتمالی رژیم فعلی به مردم ایران تحمیل بکنند. در ورای این اقدامات بیهوده و ضد منافع مردم ایران هیچ تلاشی برای رهایی زندانیان سیاسی در دستور کار قرار نگرفته است. خطاب من به تمامی وجدان های بیدار در خارج از کشور است که باید به صورت عملی تلاش برای آزادی زندانیان سیاسی را مهیا کنیم. با اعلامیه دادن به هیچ نتیجه ای نخواهیم رسید. لعنت بر من و لعنت بر ما، شرم بر من و شرم بر ما که چنین شیر زنان و شیر مردان را تنها گذاشته و هیچگونه اقدامی عملی برای آزادی آنها انجام نداده ایم. کجایند مدعیان آزادی که هر روز در فضای مجازی هزاران صفحه در مدح دمکراسی و لزوم آزادی مطلب می نویسند اما حاضر نیستند در یک تظاهرات در مقابل سفارت خانه های ایران شرکت کنند. موضوع زندانیان سیاسی اولویت اول جنبش مردم میهن ما می باشد. آیا چنین همتی را می توان در بین ایرانیان خارج از کشور در جهت سازمان دهی یک برنامه اعتراضی در آینده نزدیک مشاهده کرد. باید امیدوار بود وگرنه شرم ساری بر چهره ما خواهد ماند.

 6. محمد

  با نوشته دیدار موافقم. و البته شرم و لعنت بر من که به سهم خود مقصر پدید آمدن این شرایطم. تمام وقت در اینترنت و در میان سایتهای رنگارنگ برای آزادی وطنم حضور دارم. اما وطنم از من حضور فیزیکی و هزینه میخواهد.

 7. علی

  اصلا هم سحر نزدیک نیست نرگس محمدی رو دارن می کشن ما هم فقط میایم اخبارشو می خونیم …

 8. mohamadian

  ما همه مسئولیم.اما با دیوانه گان قدرت چه می توان کرد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.