سه‌شنبه 31st دسامبر 2013 , ساعت: 12:12کد مطلب : 57275 نسخه قابل چاپ
وزیر ارشاد:

می خواهیم شرایط را برای انتخابات انجمن صنفی روزنامه نگاران فراهم کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما می‌خواهیم شرایط را برای تشکیل مجمع عمومی و برگزاری انتخابات انجمن صنفی روزنامه نگاران فراهم کنیم.

به گزارش  ایلنا، علی جنتی در حاشیه مراسم ختم مادر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران در خصوص انتشار کتاب‌هایی که در دولت گذشته منتشر نشده‌اند، گفت: در دولت قبلی بعضی از کتاب‌ها منتتشر نشده بودند که در دولت فعلی شرایط برای انتشار آن‌ها فراهم شده است، ما برای انتشار به کتاب‌ها نگاه می‌کنیم و نه آدم‌ها.

وزیر ارشاد در خصوص بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران اظهار داشت: انجمن صنفی مطبوعات در دولت گذشته توسط وزارت کشور منحل و توسط وزارت اطلاعات مهر شد، اما با روی کار آمدن دولت جدید و ضرورت بازگشایی این نهاد صنفی احساس می‌شود و ما می‌خواهیم شرایط را برای تشکیل مجمع عمومی و برگزاری انتخابات انجمن صنفی روزنامه نگاران را فراهم کنیم.

وی در واکنش به این سوال که برخی از اعضای حزب موتلفه اسلامی می‌گویند انجمن صنفی روزنامه نگاران محل تجمع فتنه گران شده است، تصریح کرد: من سخنگوی حزب موتلفه نیستم و باید از آن‌ها در این خصوص سوال کنیم.

جنتی در خصوص جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: این دوره از جشنواره فیلم فجر استثنایی است که نه تنها تعداد آن‌ها بالا است بلکه کیفیت آن‌ها نیز همانند مقدار بالای آن‌ها است.

وی ادامه داد: این تعداد از فیلم از قبل ساخته شده است و اینک زمان بهره وری آن‌ها فرا رسیده و ما از ثمرات گذشته استفاده می‌کنیم.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.