شنبه 20th آوریل 2013 , ساعت: 01:04کد مطلب : 42014 نسخه قابل چاپ

شاخصه‌های زن در انقلاب اسلامی براساس دیدگاه‌های آقای علی خامنه‌ای تدوین شد

بسیج ایران از تدوین منشوری خبر داد که بر اساس این منشور« زن مسلمان طراز انقلاب اسلامی برای ایرانیان و زنان مسلمان جهان ارائه می شود.» به گفته رییس بسیج جامعه زنان این منشور بر اساس نظرات آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در حال تدوین است.

به گزارش رادیوفرانسه،مینو اصلانی٬ رئیس بسیج جامعه زنان ضمن اعلام خبر تدوین «منشور زن طراز انقلاب اسلامی»عنوان کرد مواردی چون «دل‌آرام مرد بودن و مایه آرامش زندگی» و «تسلیم نشدن به احساسات بی‌بنیاد» از اصول این منشور است.

به گفته وی٬ این منشور بر اساس چهار شاخصه «زن طراز انقلاب اسلامی»، «خانواده طراز انقلاب اسلامی»، «حضور اجتماعی زنان با تأکید بر عفاف» و «دفاع طراز انقلاب اسلامی از زن» تدوین شده است.

اصلانی افزوده که برای تدوین شاخصه‌های این منشور در هر حوزه «به تفکیک براساس فرمایشات مقام معظم رهبری» عمل شده است.

وی ضمن اشاره به این نتکه که «بصریت دهی به همسر و فرزندان از موارد گنجانده شده در این منشور است عنوان کرده «عفاف در مسائل پزشکی زنان»، « حافظ فطرت و اصالت زن»، «حرکت به سمت آرمان‌گرایی»، «رشد گوهر انسانی و معنوی»، «الگو بودن در جهان»٬ «مربی و پرورش دهنده انسان‌های والا» و «مسئولیت‌پذیر و تکلیف‌مدار» از جمله شاخصه‌های «زن طراز انقلاب اسلامی» در این منشور است.

اصلانی به شاخصه‌های دیگری چون «تبدیل‌کننده خانواده به جایگاه عروج معنوی»، «رفتار متناسب با خلقت و عواطف زن»، «خویشتن‌داری و دوری از تجملات»، «تسلیم نشدن به احساسات بی‌بنیاد و بی‌ریشه»، «اسوه استقامت و حفظ خانواده»، «در محیط خانه دل آرام مرد، مایه آرامش زندگی و آسایش محیط خانواده»، «عفیف و متقی»، و «ایثارگر» نیز اشاره کرده است.

وی در پایان تاکید کرده است:« با توجه به کثرت خطوط انحرافی و جریانات خزنده در حوزه زنان نیاز به تدوین اصول و دکترین مبتنی بر نظرات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری (که مبتنی بر مبانی دینی است) داریم؛ ۴ حوزه‌ای که به صورت ویژه نیاز به شاخص‌ها و اصول برای رسیدن به تعادل دارند عبارتند از شاخص‌های زن طراز انقلاب اسلامی، شاخص‌های خانواده طراز انقلاب اسلامی، شاخص‌های حضور اجتماعی زنان با تأکید بر عفاف و شاخص‌های دفاع طراز انقلاب اسلامی از زن که قطعاً با شاخص‌های طراحی شده مبتنی بر نظرات و فرمایشات مقام معظم رهبری جلوی هرگونه انحراف در این حوزه گرفته می‌شود ضمن آنکه این‌ها قواعد بنیادینی در حوزه زنان است که به سیاستمداران عرصه ملی کمک می‌کند تا اهداف تعیین شده در انقلاب اسلامی درخصوص دستاوردهای اساسی انقلاب در حوزه زنان تأمین شود.»


  1. ناظر

    ظاهرا خداوند در قران زحمت اضافی کشیده ، که تعریفی از انسان به دست داده است ، بی بصیرتی است و کاریش نمیشود کرد ، آقا به بزرگی خودشان می بخشند .

  2. شیرازی

    استغفرالله . خدا و پیغمبر اشتباه کردند و زحمت زیادی کشیدند !!!!! واقعا نمیدانستند که روزی سید علی خامنه ای شاخصه ها را تعیین میکند

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.