سه‌شنبه 23rd جولای 2013 , ساعت: 02:07کد مطلب : 48143 نسخه قابل چاپ
همسر فیض الله عرب سرخی:

سپاه و مقامات زندان در رسیدگی به وضعیت سلامت همسرم تعلل می کنند

همسر فیض الله عرب سرخی، فعال سیاسی اصلاح طلب که در زندان است، سپاه پاسداران و مقامات زندان را به تعلل در رسیدگی به وضعیت سلامت همسرش متهم کرده است.

مریم شربتدار قدس به بی بی سی فارسی گفته همسرش مشکل دیسک کمر و همچنین نیاز فوری به عمل جراحی کتف دارد اما مقام های مسئول در این باره همراهی نمی کنند.

آقای عرب سرخی معاون وزیر بازرگانی در دولت محمد خاتمی و عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، بعد از حوادث انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت و سپس محاکمه شد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب آقای عرب سرخی را به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی محاکمه و به گزارش سایت کلمه او را به ۵ سال حبس محکوم کرده است.

او در سال گذشته به مدت چهار ماه تحت حفاظت سه مأمور زندان، در بیمارستان تحت درمان قرار داشت اما در پی دستور مقام های قوه قضائیه درمانش ناتمام ماند و به زندان بازگردانده شد.

کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ایران که بر فعالیت تشکل ها و احزاب سیاسی این کشور نظارت می کند، در اوایل سال ۱۳۸۹ خورشیدی، پروانه فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را که آقای عرب سرخی عضو شورای مر کزی آن است، توقیف کرد و با ارسال نامه ای از دستگاه قضایی ایران خواست که این تشکل و حزب مشارکت (دیگر تشکل سیاسی اصلاح طلبان) را منحل اعلام کند.

حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران در دوره تبلیغات انتخاباتی اش گفته بود که می شود شرایطی فراهم کرد که میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات سال ۱۳۸۸ که بیش از دو سال است در حبس خانگی قرار دارند و دیگر زندانیان سیاسی مربوط به این حوادث، آزاد شوند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.