یکشنبه 12th اکتبر 2014 , ساعت: 09:10کد مطلب : 68236 نسخه قابل چاپ
بر اثر سقوط هواپیما

سه مقام ارشد نیروی انتظامی در زاهدان کشته شدند

یک مقام آگاه به خبرگزاری ایرنا گفته است که هفت سرنشین هواپیمای نیروی انتظامی ایران که درمنطقه کورین زاهدان سقوط کرد،‌کشته شده اند. خبرگزاری فارس نیز می گوید:« سردار صادقی از معاونین بازرسی ناجا، سرهنگ خرسندی از پلیس پیشگیری و سرهنگ درودگر از معاونت عملیات ناجا جزو سرنشینان این هواپیما بوده اند.»

به گزارش رادیو فردا این مقام آگاه به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا،‌گفته است:‌ این گروه شنبه ۱۹ مهرماه برای بررسی حادثه سراوان با یک فروند هواپیما نیروی انتظامی از تهران عازم زاهدان بودند که در ارتفاعات سبز پوشان منطقه چاه رحمان از توابع بخش کورین شهرستان زاهدان بر اثر سقوط هواپیما کشته شدند.

طبق این گزارش این هواپیما از نوع توربو کوماندور نیروی انتظامی دارای سه کادر پرواز و چهار سرنشین بوده است.

خبرگزاری مهر نیز با تایید هویت سه تن از مقام های نیروی انتظامی گفته است : با کشف لاشه هویت و اجساد کشته شدگان این حادثه ، تحقیقات درباره شناسایی علت سقوط هواپیما آغاز شد.

طبق این گزارش،‌ این هواپیمای نیروی انتظامی ساعت ۲۰ و ۳۰ شنبه ۱۹ مهرماه تهران را به مقصد زاهدان ترک کرده بود و ساعتی پس از پرواز و در نزدیکی زاهدان از رادار محو شد.

خبرگزاری مهر اضافه کرده است: با اطلاع موضوع یه نیروهای هلال احمر ۲۵ تیم راهی محل ناپدید شدن هواپیما شده و پس از ساعت ها جستجو ، لاشه هواپیما را در ارتفاعات سبزپوشان ، خوالی معدن مس در زاهدان کشف کردند.

گزارش ها حاکی است که کارشناسان با حضور در محل حادثه در جستجوی جعبه سیاه هواپیما هستند.

در همین حال، پیشتر یک منبع آگاه در سازمان امداد و نجات به خبرگزاری فارس گفته بود که احتمال انفجار این هواپیما در آسمان وجود دارد.

گزارش رسانه های ایران حاکی است که این افسران ارشد نیروی انتظامی قرار بود برای بررسی حملات اخیر به نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان به زاهدان بروند.

شامگاه چهارشنبه در حمله افراد مسلح به خودروی گشتی نیروی انتظامی در سراوان، سه نفر از ماموران انتظامی کشته شدند .

همچنین به گزارش خبرگزاری مهر صبح پنجشنبه نیز در حمله افراد مسلح به پاسگاه آسپیچ در حومه شهرستان سراوان یک درجه دار نیروی انتظامی نیز کشته شده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.