دوشنبه 26th مارس 2012 , ساعت: 02:03کد مطلب : 3143 نسخه قابل چاپ
دومین حمله به محیط‌بانان در سال جدید

سه محیط‌بان «میان جنگل فسا» روانه بیمارستان شدند

درگیری شب گذشته محیطبانان منطقه حفاظت شده «میان جنگل فسا» در استان فارس، به مجروح شدن سه محیطبان این استان منجر شد. ضارب یا ضاربان نیز متواری شدند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با اعلام این خبر گفت: در ساعت ۱۹ شب گذشته (یکشنبه ۶ فروردین) محیطبانان منطقه میان جنگل فسا متوجه حضور متخلفان در منطقه می شوند و برای متوقف کردن این افراد، وارد عمل می شوند اما به دلیل حضور متخلفان در ارتفاع بالاتر و تسلط بر محیطبانان، این متخلفان اقدام به تیراندازی به طرف نیروهای محیطبانان می کنند.

به گزارش سبزپرس او ادامه داد: در این درگیری، سه نفر از محیطبانان ما به نام های آقایان رسول شیروانی (از ناحیه مچ دست)، حسین سرمدی (از ناحیه پیشانی) و ابراهیم شیبانی (از ناحیه گردن) مجروح شدند که همگی به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته ابراهیمی کارنامی، پس از این درگیری اکیپ های امدادی از شهرستان های جهرم، استهبان و شیراز به محل حادثه اعزام شدند اما متخلفان متواری شدند و جستجو برای یافتن این افراد ادامه دارد.

او درباره هویت متخلفان تصریح کرد: همکاران ما به دلیل قرار گرفتن در موقعیت ارتفاعی پایین تر و همچنین تاریکی هوا موفق به شناسایی متخلفان نشدند اما با قطعیت می توان گفت که بیش از یک نفر در این واقعه با محیطبانان درگیر شده است. همچنین سرنخ هایی نیز در این متخلفان به دست آمده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس همچنین از همکاری نیروی انتظامی و مقامات قضایی استان فارس و شهرستان فسا به دلیل همکاری همه جانبه در جستجو و شناسایی متخلفان تشکر کرد.

ابراهیمی درباره وضعیت محیطبانان مصدوم نیز گفت: خوشبختانه آقایان سرمدی و شیبانی پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند اما آقای شیروانی امروز تحت عمل جراحی قرار خواهند گرفت.

مجروح شدن سه محیطبانان استان فارس در حالی است که شنبه شب (پنجم فروردین) محیطبانان پارک ملی گلستان در استان گلستان نیز در رویدادی مشابه، با متخلفان درگیر شدند. در این واقعه یکی از محیطبانان به نام «ابوالفضل جلالی راد» به دلیل اصابت گلوله تفنگ ساچمه زنی یکی از متخلفان از ناحیه شکم دچار جراحت شدید شد. پزشکان معالج او در بیمارستان امام علی (ع) شهرستان بجنورد گفته بودند که بر اثر این شلیک، ۵۸ ساچمه شکاری به بدن این محیطبان اصابت کرده که تعدادی از این ساچمه ها، به کبد و روده های محیطبان جلالی آسیب رسانده است.

با وجود گذشت یک هفته از سال ۱۳۹۱، این دومین بار است که محیطبانان بر اثر درگیری با شکارچیان متخلف مجروح و راهی بیمارستان می شوند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.