شنبه 16th نوامبر 2013 , ساعت: 02:11کد مطلب : 54897 نسخه قابل چاپ
وزیر بهداشت به رئیس جمهور گزارش صد روزه داد

سهم ۵۸ درصدی مردم در هزینه های درمان

سید حسن قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه سهم مردم از هزینه های درمان رو به فزونی است و بر عکس آنچه در برنامه پنجم آمده مردم به جای ۳۰ درصد، ۵۸ درصد هزینه‌های درمان را تقبل می‌کنند، گفت: مشکلات وزارتخانه را طی ۱۰۰ روز گذشته شناسایی کرده و به رئیس جمهور گزارش مکتوب دادیم.

به گزارش خانه ملت، وزیر بهداشت، با بیان اینکه ما مشکلات را از روز اول اعلام کردیم، افزود: در گزارش ارائه شده ضمن شناسایی مشکلات، راهکار حل این مشکلات هم پیشنهاد شده است.

قاضی زاده هاشمی  ادامه داد: مشکل وزارتخانه در عدم تعادل بین درآمد و هزینه ها و کمبود اعتبارات برای اتمام طرح‌های نیمه تمام است.

وی در تشریح دیگر مشکلات وزارتخانه، گفت: ساختار وزارتخانه به لحاظ مدیریتی ایراد دارد که به نظر می‌رسد اصلاح آن ضروری است.

وزیر بهداشت، با تاکید بر اینکه اگر منابع پیش بینی شده در برنامه پنجم تأمین می شد با مشکلات امروز دست به گریبان نبودیم، درباره احتمال رایگان شدن بهداشت و درمان، ‌گفت: رایگان شدن درمان شدنی نیست؛ اما کاهش سهم مردم از هزینه‌های درمان طبق برنامه پنجم شدنی است که متأسفانه این سهم افزایش یافته و درصدها عکس شده است به نحوی که پرداخت از جیب مردم به جای اینکه ۳۰ درصد باشد ۵۸ درصد شده و رو به فزونی است، واقعیتی که نباید انکار کرد.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.