پنج‌شنبه 29th مارس 2012 , ساعت: 09:03کد مطلب : 3559 نسخه قابل چاپ
مناطق آزاد زیارتی ایجاد می‌شود

سفر مسلمانان‌خارجی‌،بدون ویزا به مشهد، قم و شیراز

ناظر عالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:‌ لایحه ایجاد مناطق آزاد زیارتی توسط این سازمان تهیه و برای تصویب به هیات دولت ارایه شده است.

به گزارش ایرنا، «اسدالله محمدپور» پنجشنبه شب در نشست ستاد تسهیلات دایمی سفر در استان خراسان شمالی اظهار داشت:‌« با تصویب این طرح در دولت و اجرایی شدن آن، سه مرکز مشهد مقدس، قم و شیراز به عنوان مناطق زیارتی آزاد کشور مطرح خواهند شد

او افزود:‌ در قالب این طرح، که با هدف گسترش و تسهیل گردشگری معنوی تهیه شده، سفر زایران مسلمان از همه کشورهای جهان به این مناطق، بدون روادید و محدودیت‌های خاص میسر خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته با اجرای این طرح، استان‌های مجاور این مناطق زیارتی نیز در بخشی از این کار سهیم خواهند شد و انتظار می‌رود ‌استان‌هایی چون خراسان شمالی که در مجاورت و مسیر خراسان‌رضوی هستند، در این زمینه نقش ایفا کنند.همچنین محمدپور،مدعی ورود سه میلیون گردشگر خارجی به ایران در سال گذشته شد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.