سه‌شنبه 12th مارس 2013 , ساعت: 03:03کد مطلب : 39183 نسخه قابل چاپ

سری جدیدی از آثار شهید هدی صابر منتشر شد

Hoda-Saber-N2در ادامه انتشار سری آثار شهید هدی صابر بخش دیگری از آثار وی منتشر شد. به گزارش سایت ملی-مذهبی به مناسبت تولد هدی صابر و در آستانه بهاری دیگر دو مجموعه منتشر شده بدین شرح می باشد:

pare-yadegar«پر یادگار» که در بر دارنده مجموعه دلنوشته های بازداشتگاه ۵۹ و اوین طی سال های ۱۳۸۰-۱۳۸۳ است  این کتاب مشتمل بر ۲۶ نثر شعرگونه و متن ادبی ـ اجتماعی کوتاه از شهید صابر است که به مناسبت‌های مختلف در دوران زندان نگارش یافته‌اند. تصویر دست‌نوشته برخی قطعات نیز در انتهای کتاب آمده است.  شعر «پر یادگار» یکی از به یادماندنی‌ترین قطعات نگاشته‌شده توسط شهید صابر در تشریح چگونگی پیوند خوردن با شخصیت شهید محمد حنیف‌نژاد در سیر زندگی شهید صابر است. مطالعه‌ی این اشعار، خواننده را علاوه بر مسیر زندگی شخصی و اجتماعی شهید صابر، با تاریخ بخشی از زندان‌ها و عناصر فکری شهید صابر که در قالب قطعات ادبی بیان شده نیز آشنا می‌سازد.

tanbakoo«جلد دوم از مجموعه هشت فراز هزار نیاز (دفتر اول: فراز جنبش تنباکو)»: هشت فراز هزار نیاز نام سلسله نشست هایی است که در سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ در حسینه ارشاد بصورت هفتگی توسط هدی صابر برگزار شد و به بررسی هشت فراز مبارزاتی ایران پرداخته است. پیش از این دفتر دیگری از این مجموعه با عنوان «پیش از آغاز» منتشر شده بود که روش تحلیل بررسی هشت فراز را نشان می داد. مجلد اخیر که به فراز نهضت تنباکو اختصاص دارد مشتمل بر شش نشست است که علاوه بر بحث آغازین مرحوم مهندس سحابی پیرامون اهمیت تاریخی فراز تنباکو، مباحث شهید هدی صابر در ۲۰ محور معرفی شده در چارچوب موضوعی وارسی فرازها در خصوص نهضت تنباکو طرح گردیده است.

این مجموعه ها بر روی سایت hodasaber.com در دسترس علاقه مندان و پژوهشگران تاریخ می باشد.


برچسب ها :
 1. با سلام بر شهیدان راه آزادی و با گرامیداشت یاد همه آنها در ادامه راهشان . شهید هدا صابر از شهدائی است که با قلم و مقاومت در مقابل مافیای ولایت مطلقه آخوندیسم ، درسهای بسیاری را به نسل مخاطب خویش داد. اما تجربه حاصل از مقاومت شهدائی چون هدا صابر و امثالهم به نسلهای مخاطبش اعلام می کند که ، هر مقاومتی باید بعد از گذراندن دوره ای به مبارزه و تهاجم بر علیه دشمن آزادی تبدیل شود. همانطورکه ایستادگی سالار شهیدان حسن ابن علی (ع) منشاء یک مبارزه حرفه ای و تهاجمی بر علیه دشمنان آزادی شده است. اگر درسهای بر خاسته از این مقاومتها ما را به قیام بر علیه دشمن راه ننماید، بدون شک یاد شهدا همچنان به سبک آخوندیسم روضه خوانی بیش نخواهد بود. راستی آن زمانیکه هدا و امثا ل او را زیر شکنجه شهید می کردند، خاتمی دارای چه سمتی بود؟ اگر به این سئوال پاسخ دهیم .. خواهیم دید که با ساده لوحی و یا به زبانی دیگر ..نادیده گرفتن تجربه زنده تاریخ سیاسی ، نمیتوان ادامه دهنده راه شهدا بود. با حضور در خیمه سلطنت و روحانیت نمیتوان پاسدار ارزشهای شهدا بود. برای تقدیر از هدا و همه شهدا راه ازادی همراه مردم به جان آمده از ستم، آزادی را به گفته معلم شهید شریعتی بر تخت نشانیم. ایران زمانی بستر رشد و بالندگی خواهد شد که سلطه ولایت مطلقه شاه و آخوند در آن پایان یابد.

 2. همسراین مجاهدنستوه درهمین ایام وبه مناسبت سالگردشهادت هدی صابرقطعه شعری ازوی راکه دروصف محمدحنبف نژاد سروده که آن شهید نیز خود مصداق آن شد:
  درآستانه اوج به اسارت گرفتند
  وبه هنگام بلوغ منشاش
  کندند پَر از پَرش تا رسیدند به شَه پرش
  وسرآخر، با هم زدند شاه پرش وشاهرگش

  http://www.persiancavalier.com/?p=1919

 3. Hoda

  lotfan Page jadide Shadravan Saber ra like befarmayid; https://www.facebook.com/saber1349
  Mamnoon az hozore garme shoma

 4. بهزاد اویسی

  خدایش بیامرزد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.