یکشنبه 2nd فوریه 2014 , ساعت: 06:02کد مطلب : 59152 نسخه قابل چاپ
علم الهدی:

سرود یار دبستانی ضد انقلابی است

امام جمعه مشهد گفت: اجرای کنسرت‌های موسیقی و جشنواره فیلم فجر سنخیتی با دهه فجر سال ۵۷ ندارد.

به گزارش ایسنا، سیداحمد علم الهدی در نشست ستاد دهه فجر استان که امروز ۱۳ بهمن ماه در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، گفت: باید مانند نیمه شعبان برنامه‌هایی که با دهه فجر سنخیت دارد اجرا شود، برنامه‌های دهه فجر را نباید به فیلم و موسیقی منحصر کرد.

امام جمعه مشهد خطاب به اعضای ستاد دهه فجر استان خاطرنشان کرد: شما باید همت خود را در دو جهت معطوف کنید که شامل سنخیت برنامه‌های دهه فجر با دین و پیشگیری شورای هماهنگی از برگزاری برنامه‌های غیرشرعی و ضد ارزشی در مشهد و شهرستان‌ها باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهرستان‌های اطراف خراسان رضوی ادامه داد: ۲ الی ۳ برنامه در قوچان و چناران برگزار شد که البته ربطی به دهه فجر نداشت، مایه تاسف است، باید مراقب باشیم تا حرکت ضد ارزشی توسط بعضی از جریان‌ها ایجاد نشود.

علم الهدی برپایی راهپیمایی را تضمین کننده بقای انقلاب دانست و تصریح کرد: انقلاب ما از بالاترین شعائر اسلامی است و مسئولان در نهادهای مختلف باید برای ترویج آن سعی کنند، مسئله دهه فجر یک بنیه اعتقادی برای مردم ما دارد. وی اظهار داشت: دهه فجر هم عاشورا را برای ما زنده می‌کند و هم نیمه شعبان را.

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از بیانات خود به ذکر ویژگی دهه فجر پرداخت و تصریح کرد: با دهه فجر نباید برخورد سیاسی کرد، ویژگی دهه فجر آن است که عاشورا را به نیمه شعبان وصل می‌کند و این بزرگترین آرم مشخص کننده هویت شیعه است.

امام جمعه مشهد ضمن ابراز خرسندی از سنخیت برنامه‌های دهه فجر استان با انقلاب اظهار داشت: در جاهای دیگر این سنخیت با برنامه‌های انقلاب کمتر به چشم می‌خورد.

علم الهدی ضمن انتقاد از نصب برخی پلاکاردها در سطح شهر با مضمون شعارهای هنگام انقلاب گفت: در یکی از پلاکاردها من دیدم که شعاری با عنوان «سلطه پهلوی باید براندازی شود» نوشته شده بود، این شعار اگر در قالب پلاکارد باشد این شبهه را برای مردم ایجاد می کند که منظور حکومت فعلی است.

وی ادامه داد: سرود یار دبستانی من ضد انقلابی است و در حال حاضر منافقین آن را می‌خوانند، من چندبار به آقای دارابی تذکر دادم که آن را از تلویزیون پخش نکنند.

شایان ذکر است در انتهای مراسم حجت الاسلام شریعتی، رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد بابت عدم صدور مجوز برگزاری کنسرت در مشهد تشکر کرد.


حوزه :
برچسب ها :
  1. ملیکا اردکانی

    لطفا” کسی این آقای محترم؟؟؟؟ را متوجه سازد که اگر دشمن خدا خدا کند حتما” خدا گفتن جرم و کفر است؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.