پنج‌شنبه 5th فوریه 2015 , ساعت: 07:02کد مطلب : 73682 نسخه قابل چاپ
وزیر ارشاد به مراجع تقلید و روحانیون اطمینان داد:

سانسور کتاب، فیلم، موسیقی و صدای زنان ادامه دارد

وزیر ارشاد گفت: به هیچ آلبوم تک‌خوانی خانم مجوز ندادیم و تلاش ما این است که در حوزه کتاب، فیلم‌های سینمایی، تئاتر و موسیقی، موازین قانونی و شرعی را رعایت کنیم و درگیر شایعات هم نمی‌شویم، چون ما آمده‌ایم که ارزش‌های دینی و فرهنگ دینی را توسعه دهیم و با استفاده از همه ابزارهای فرهنگ و هنر به دنبال تعالی فرهنگ هستیم.

به گزارش فارس، علی جنتی در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر استان اصفهان همچنین اظهار کرد: در چند روز گذشته عده‌ای با اطلاع رسانی نامناسب به مراجع، علما، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس، اطلاعات غلطی می‌دهند که وزارت ارشاد مجوز تک‌خوانی برای خانم‌ها صادر می‌کند و این موضوع صحت ندارد.

جنتی ادامه داد: احساس می‌کنم مجموعه‌هایی هستند که این دولت، دولت منتخب آن‌ها نیست و دولت را قبول ندارند و به‌ صورت سازمان‌ یافته و حساب‌شده کانون‌هایی برای تبلیغات بر ضد این وزارتخانه تشکیل‌ شده است.
وی افزود: مدارا و تحمل از خصوصیات این دولت است و ما می‌گوییم اگر آنچه هست و وجود دارد بیان کنند، حتی اگر به‌صورت انتقادی باشد، ما قبول می‌کنیم، اما جریاناتی دنبال تخریب و خراب‌کاری و دروغ و تحریف مطالب هستند.
جنتی خاطرنشان کرد: به‌ عنوان‌ مثال بارها اعلام کرده‌اند که کتاب کلنل دولت‌آبادی مجوز گرفته و چاپ‌شده و من اینجا اعلام می‌کنم که این کتاب نه مجوز گرفته و نه چاپ‌شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حوزه سینما نیز ما بر طبق قانون عمل می‌کنیم و خودمان هم می‌دانیم برخی فیلم‌ها قابل اکران نیستند.
جنتی ادامه داد: در حوزه موسیقی نیز رعایت همه موازین اخلاق، شرعی و قانونی شده است، به‌گونه‌ای که شعر یک کنسرت بررسی می‌شود، آهنگ آن‌هم بررسی می‌شود، با همه این حرف‌ها، طی چند روز گذشته عده‌ای با اطلاع‌رسانی نامناسب، به مراجع، علما، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس، اطلاعات غلطی می‌دهند که وزارت ارشاد مجوز تک‌خوانی برای خانم‌ها صادر می‌کند.
وی تصریح کرد: این در حالی‌که به هیچ آلبوم تک‌خوانی خانم مجوز ندادیم و تلاش ما این است که در حوزه کتاب، فیلم‌های سینمایی، تئاتر و موسیقی، موازین قانونی و شرعی را رعایت کنیم و درگیر شایعات هم نمی‌شویم، چون ما آمده‌ایم که ارزش‌های دینی و فرهنگ دینی را توسعه دهیم و با استفاده از همه ابزارهای فرهنگ و هنر به دنبال تعالی فرهنگ هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود آثار فرهنگی و هنری هنرمندان را دارای ارزش‌های ویژه‌ای دانست و خاطرنشان کرد: تلاش ما در این‌یک سال و نیم این بوده که اقتصاد و فرهنگ را توسعه دهیم تا هنرمندان ما از مزایای مادی و فروش آثار بهره‌مند شویم، به کلیه وزرا و مسئولان که به خارج کشور سفر می‌کنند توصیه می‌کنیم آثار هنری هنرمندان را خریداری کنند تا هم حمایتی از هنرمندان شود و هم باعث اعتلای فرهنگ و نمایش هنر هنرمندان ایران اسلامی شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.