شنبه 14th جولای 2012 , ساعت: 10:07کد مطلب : 16354 نسخه قابل چاپ
در ادامه سیاست «صورت مساله را پاک کن»:

سانسور قیمت نارنگی دهه شصتی در شبکه دو

شبکه دو سیما جمعه شب به هنگام پخش فیلم بگذار زندگی کنم، دیالوگی را که در آن قیمت نارنگی در سال ۱۳۶۵ اعلام شده بود، سانسور کرد.

به گزارش عصرایران، در صحنه مربوط به این دیالوگ پس از خروج فخری خوروش (همسایه) از منزل مادری افسانه بایگان (زن اصلی فیلم)، مهین شهابی (مادرزن) با ذکر قیمت نارنگی (کیلویی ؟؟) گله می کند که نارنگی گران ولی پوست کندنش آسان است، اما درست در لحظه ذکر قیمت صدای فیلم قطع شد.

این فیلم یکی از پرفروشترین فیلم‌های دهه شصت و نخستین حضور سینمایی مهدی هاشمی پس از بازی در سریال سلطان و شبانبود. وی پیش از آن در فیلم مرگ یزدگردبهرام بیضاییایفای نقش کرده بود.

کارگردان این فیلم شادروان شاپور قریب و دیگر بازیگران آن افسانه بایگان، زنده یاد مهین شهابی، شادروان احمد قدکچیان، محبوبه بیات، زنده یاد مهری ودادیان، شادروان کیومرث ملک مطیعی، فخری خوروش و زنده یاد پروین سلیمانی بودند.

داستان این فیلم روایت مردی است که با داشتن دو فرزند همسرش را طلاق می دهد. او در شرکتی کارمند حسابداری بوده و اکنون بیکار شده است. مرد با فرزندان خردسالش به خانه مادر خود می رود. زن نیز به منزل پدری می رود. زن خود را با کار خیاطی سرگرم می کند، اما هیچ یک از زندگی جدید و وضع خود راضی نیستند. آن دو پس از مدتی از اقدام عجولانه خود پشیمان می شوند و با وساطت زن و شوهری که در همسایگی آن ها زندگی می کنند و با کمک برادر کوچک زن از نو پیوند زناشویی می بندند.


  1. محمد

    اگرسانسورنمیکردندجای تعجب داشت.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.